Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Relacja
Kultura sąsiedzka tym razem we Wrocławiu - nie tylko kulturalne odkrywanie stolicy Dolnego Śląska

Kultura sąsiedzka tym razem we Wrocławiu - nie tylko kulturalne odkrywanie stolicy Dolnego Śląska

Jednodniowa wycieczka z Krakowa do Wrocławia? Dla Kultury sąsiedzkiej nie ma rzeczy niemożliwych! Dlatego wczesnym rankiem 11 października 2017 grupa mieszkańców osiedla Chałupki zaangażowanych w działania projektowe w Klubie Karino wyruszyła w podróż, która z pewnością nie należała do krótkich, ale za to zawiodła klubowiczów prosto do dolnośląskiej stolicy.

Pierwszym punktem zwiedzania była unikatowa Panorama Racławicka – zabytek konieczny, aby w ogóle móc się chwalić, że było się we Wrocławiu. Pomimo, że kilka osób wśród uczestników wycieczki widziało niezwykły obiekt już wcześniej, to jednak na wszystkich malowidło wywarło ogromne wrażenie – wzruszeniu i zadumie nad polską historią, a także nad wielkością malarstwa nie było końca.

Z budynku Panoramy grupa udała się na wrocławski rynek, na którym – poza obowiązkowym poszukiwaniem krasnali – obejrzała Stary Ratusz, zabytkowe kamieniczki Rynku i Kamienny Pręgierz. Po pośpiesznym posiłku, spożytym w obrębie wrocławskiej starówki, uczestnicy wyjazdu zmienili cel zwiedzania – do tej pory ukierunkowani byli na kulturę, zabytki i historię, a od tej chwili - na naturę, której umiejętne pokazywanie również jest prawdziwą sztuką. A gdzie w Polsce można spotkać się z tak wspaniałą ekspozycją przyrody, jak w najstarszym i najsłynniejszym w naszym kraju ogrodzie zoologicznym? To właśnie do niego grupa z Chałupek udała się na zakończenie swojej wizyty we Wrocławiu.

Chociaż może „zakończenie” nie jest tu dobrym słowem – sama wizyta w ZOO zajęła nowohuckiej wycieczce całe popołudnie i pół wieczora! Czas ten wykorzystano m. in. na obejrzenie Afrykarium -pierwszego w Polsce oceanarium wraz z niesamowitym tunelem wodnym, w którym podziwiać można krążące ponad głowami ludzi barwne jak też budzące grozę stworzenia morskie. Grupa podziwiała również ekspozycję polskiej fauny i flory zgromadzoną w Odrarium oraz zatrzymała się na dłużej przy zwierzętach egzotycznych takich jak hipopotamy nilowe czy różne odmiany olbrzymich jaszczurek z wszystkich krańców naszego globu.

W drogę powrotną do Krakowa aktywni mieszkańcy osiedla Chałupki wybrali się dopiero po zamknięciu ZOO. Byli zmęczeni, ale zadowoleni i spragnieni kolejnych wyzwań. Już w busie wspólnie planowali następne wspólne działania i dyskutowali o atrakcjach, jakie jeszcze czekają na nich w ramach nadchodzących wydarzeń Kultury sąsiedzkiej.

zobacz galerię zdjęć...  |  powrót do listy relacji...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE