Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Relacja
Ukryte talenty w Klubie Jedność

Ukryte talenty w Klubie Jedność

Ukryte talenty – dzieło rąk to impreza finałowa projektu Kultura sąsiedzka, która odbyła się 17 listopada 2017 roku w Klubie Jedność. Swą obecnością spotkanie zaszczycili wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Sławomir Pietrzyk, Dyrektor Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta Małgorzata Jezutek, Radni Dzielnicy XVIII Nowa Huta: Beata Poszwa - przewodnicząca Komisji Kultury, Zabytków, Sportu i Rekreacji, Bogumiła Drabik, Marek Kurzydło, redaktor Głosu Tygodnika Nowohuckiego Marcin Pietrzyk.

Do Klubu zawitali również mieszkańcy z okolicznych osiedli, bez których nie było by projektu. Przybyli sąsiedzi: Zespół Nutki z Klubu Herkules w Branicach, Zespół Ambarans z Klubu Karino w Chałupkach, Zespół Kościelanki z Klubu Pod Kasztanami z Kościelnik, Zespół Przylasianie z Przylasku Rusieckiego, Zespół z Wróżenic. Gospodarzem była Grupa Nasze Pokolenia z Klubu Jedność z Wolicy.

Imprezę rozpoczęła Jolanta Żarnik, Kierownik Klubu Jedność, opowiadając o dotychczasowym przebiegu projektu - Interwencji I, czyli wyjeździe do Spały na Dożynki Prezydenckie.

Podczas imprezy finałowej zaprezentowano efekty spotkań w ramach Interwencji II, której tematem były ukryte talenty i dzieło rąk. Uczestnicy przynieśli ze sobą własnoręcznie wykonane dzieła, z których powstała wspaniała wystawa. Wystawa w Klubie Jedność odkryła niesamowity potencjał, umiejętności oraz talent uczestników. Można było zobaczyć różnorodność prac rękodzielniczych: od haftowanych i wyszywanych obrazów, czy szydełkowych ozdób, poprzez przedmioty z wikliny papierowej, kompozycje kwiatowe z krepiny i z rajstop, świąteczne ozdoby bożonarodzeniowe i wielkanocne aż po domowe kulinarne smakołyki.

Udział w projekcie pokazał uczestnikom, że posiadanie zainteresowań to cecha bardzo ważna, gdyż dzięki pasji, zyskujemy poczucie sensu życia, które nabiera kolorów i staje się bardziej efektywne. W Wolicy, w Klubie Jedność taką siłą napędową są panie z Grupy Nasze Pokolenia. Na szczególne wyróżnienie zasługuje pani Józefa Nosek i jej prace. Spotkania w klubach i osiedlowych grupach, takich jak Grupa Nasze Pokolenia, udział w różnych zajęciach i warsztatach artystycznych są świetnym sposobem na realizowanie pasji i spędzanie wolnego czasu.

Imprezę finałową poprowadził Radosław Omieciński. Były konkursy sąsiedzkie, wspólne śpiewanie i zabawy. Część artystyczną zaprezentowała grupa Nasze Pokolenia przy akompaniamencie Macieja Chylińskiego. Rolę kobiet i ich codzienne życie podczas 123 lat niewoli Polski przybliżyła Barbara Sutor. Spotkanie upłynęło w miłej sąsiedzkiej atmosferze przy różnych smakołykach a każdy uczestnik otrzymał drobny upominek za przyniesione rękodzieło.

Działanie w ramach projektu Kultura sąsiedzka dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017.

zobacz galerię zdjęć...  |  powrót do listy relacji...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE