Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Relacja
Nowa Huta na nowo odkryta

Nowa Huta na nowo odkryta

Powrót do przeszłości, czyli wycieczka zabytkowymi autobusami, stanowiła jedną z atrakcji wydarzenia, w którym udział wzięli uczestnicy trwającego projektu „Cudze chwalicie? Nową Hutę poznajcie”. Projekt, mający na celu ułatwienie dostępu do oferty kulturalnej mieszkańcom peryferyjnych osiedli Krakowa, realizowany jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty pod patronatem Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

W niedzielę 6 października uczestnicy projektu, skupieni wokół dwóch klubów Ośrodka: Klubu Zakole (os. Kantorowice) i Pod Kasztanami (os. Kościelniki) wyruszyli na kilkugodzinną wycieczkę do mniej i bardziej znanych, ale zawsze ciekawych miejsc w Nowej Hucie. Na trasie wycieczki znalazły się Dworek Matejki w Krzesławicach, dwór i kościół w Pleszowie, Lamus i Pałac w Branicach oraz Muzeum Nowej Huty. Odwiedzane miejsca zaskakiwały historią oraz architekturą. Jednak dla wielu uczestników wycieczki atrakcją dnia była jazda zabytkowymi autobusami – nazywanym z racji wyglądu „ogórkiem” Jelczem 272MEX, oraz starszym od niego, jeżdżącym po krakowskich ulicach w latach 60-tych XX wieku Sanem H-01 – jednym z zaledwie dwóch egzemplarzy na świecie i jedynym sprawnym. Dla najmłodszych uczestników jazda zabytkowymi pojazdami krakowskiego MPK była wielką przygodą i wspaniałym doświadczeniem, dla starszych - sentymentalnym powrotem do lat młodości. Przewodnikiem w tej wyjątkowej podróży po Nowej Hucie był jej ceniony znawca – historyk Maciej Miezian.

zobacz galerię zdjęć...  |  powrót do listy relacji...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE