Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Relacja
Koronki teneryfowe w Klubie 303

Koronki teneryfowe w Klubie 303

W Klubie 303 zakończył się kolejny etap bezpłatnych warsztatów w ramach projektu Koronkowa robota – w świecie rękodzieła. Tym razem Panie szlifowały sploty koronki teneryfowej (igłowej).

Na początku prowadząca warsztaty pani Jadwiga Węgorek pokazała swoje zbiory koronek, aby zachęcić Panie do działania oraz pokazać niezliczone wzory i pomysły na koronkę. Następnym krokiem było „rozpisanie” wzorów, a więc wykłucie odpowiedniej ilości dziurek w tekturze. Później już tylko wykonanie osnowy, tkanie i wyobraźnia, aby stworzyć swoje pierwsze teneryfki. Podczas kolejnego spotkania uczestniczki warsztatów wymieniły swoje spostrzeżenia i pomysły jak można uzyskiwać ciekawe wzory, z jakiej nici dobrze im się robiło swoje dzieła, a jaka jest bardziej wymagająca. Kolejny etap warsztatów to koronka klockowa, po skończeniu, której odbędzie się uroczysty wernisaż wystawy wykonanych prac.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

powrót do listy relacji...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE