Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Relacja
Żyj EKO – Ekologiczny Dzień Wolicy za nami!

Żyj EKO – Ekologiczny Dzień Wolicy za nami!

Tegoroczny Dzień Wolicy pod hasłem Żyj Eko odbył się 17 maja przy Klubie Jedność. Była to impreza promująca zdrowy i ekologiczny styl życia.

Wśród przybyłych znaleźli się Radny Dzielnicy XVIII Wojciech Ruśniak, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 142 Izabela Podgórska, Dyrektor I Gimnazjum MCE Robert Gimlewicz, Przewodnicząca Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Os. Wolica - Sabina Gaweł, uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjaliści, grono pedagogiczne, kierownicy i pracownicy Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz mieszkańcy osiedla.

Imprezę poprowadził Radosław Omieciński z Grupy Estradowej Maska. W programie znalazło się wiele konkursów - oczywiście o tematyce ekologicznej - oraz gier i zabaw edukacyjnych promujących zdrowe nawyki żywieniowe. Dużą popularnością wśród dzieci cieszyły się konkursy Mały Masterchef, ekologiczna familiada, wyścigi skrzynek, ekologiczne kręgle czy narty wieloosobowe, które wywołały wiele śmiechu. Oprócz udziału w konkursach, dzieci z zaciekawieniem odwiedzały stoisko z doświadczeniami, gdzie odbywały się warsztaty „brudzenia” i oczyszczenia wody, ekstrahowanie barwników i odciskanie wzorów, rozpoznawanie preparatów zwierzęcych oraz doświadczenia pH na mocnej herbacie. Nie zabrakło też wspólnych ćwiczeń przy muzyce i skakania na zamku dmuchanym.

Choć niesprzyjająca pogoda nieco pokrzyżowała plany organizatorów, to na pewno nie zepsuła humorów. W drugiej części imprezy zgromadzeni przenieśli się do sali widowiskowej, gdzie kontynuowane były zabawy a następnie kierownik Klubu Jedność Jolanta Żarnik wraz z radnym Dzielnicy XVIII - Wojciechem Ruśniakiem wręczyli nagrody uczestnikom konkursów. Nikt nie wyszedł z pustymi rękoma, co wywołało u dzieci szerokie uśmiechy.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorowi imprezy - firmie ArcelorMittal Poland S.A. za wsparcie, dzięki któremu możliwa była realizacja kolejnej edycji Dnia Wolicy.

powrót do listy relacji...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE