Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Relacja
Dzień Krzesławic z Wyspiańskim

Dzień Krzesławic z Wyspiańskim

27 maja 2018 r.

Mieszkańcy Krzesławic i okolic, korzystając z prawdziwie letniej pogody, spędzili niedzielne popołudnie 27 maja, licznie uczestnicząc w Dniu Krzesławic z Wyspiańskim. Imprezę zorganizował miejscowy klub, należący do sieci Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

W tym roku organizatorzy, działając w ramach projektu kulturalnego „Kraków Miasto Stanisława Wyspiańskiego”, przybliżali sylwetkę związanego z Krzesławicami artysty, poprzez szereg działań artystycznych inspirowanych jego twórczością. Uczestnicy imprezy, zarówno dorośli jak i dzieci, malowali na dużych blejtramach wzory kwiatowe, zaczerpnięte z obrazów i polichromii, które tworzył Wyspiański. Inspirując się motywem ludowym, często występującym w twórczości artysty, zdobiono drewniane elementy z wykorzystaniem techniki decoupage.

Na znajdującym się w gestii Rady i Zarządu Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie terenie zielonym, przylegającym do budynku Klubu Krzesławice, rozstawiono scenę i podest do tańca. Wokół sceny organizatorzy ustawili namioty dla uczestników, punkt gastronomiczny, dmuchany zamek dla najmłodszych oraz stanowiska z wyrobami artystycznymi. Chętni mogli skorzystać z usług profesjonalnego portrecisty, który rysował ich karykatury, wziąć udział zabawach i warsztatach tańców staropolskich.

W programie artystycznym wydarzenia znalazły się: adresowany do najmłodszych spektakl „Historia o talentach” w wykonaniu grupy teatralnej Eden i występ działającego przy lokalnym Klubie Seniora zespołu „Krzesławianki” pod kierunkiem Jadwigi Krzeczek. Muzyczną gwiazdę Dnia Krzesławic z Wyspiańskim stanowiła Krakowska Orkiestra Staromiejska pod kierownictwem Wiesława Olejniczaka. Imprezę zakończyła zabawa taneczna przy muzyce na żywo.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków Miasta Krakowa oraz Rady i Zarządu Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie. Organizatorzy dziękują sponsorom - firmom ArcelorMittal Poland S.A. oraz Domtom – za wsparcie finansowe. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli Głos. Tygodnik Nowohucki i Dziennik Polski.

powrót do listy relacji...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE