Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Relacja
Młoda Huta Niepodległa w akcji Wol(N)ica!

Młoda Huta Niepodległa w akcji Wol(N)ica!

14 listopada 2018 roku na osiedlu Wolnica – w Szkole Podstawowej nr 142 oraz w otoczeniu i wnętrzach Klubu Jedność – rozegrana została patriotyczna gra terenowa będąca zwieńczeniem projektu Młoda Huta Niepodległa – akcja Wol(N)ica.

Grę, pod okiem historyka, przygotowała młodzież biorąca udział w projekcie: uczniowie VII i VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 142 (os. Wolica), VIII klasy Szkoły Podstawowej nr 74 (os. Branice) oraz III klasa I Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji (os. Wolica). Uczniowie zostali również zaangażowani do obsługiwania ośmiu stanowisk gry, zaś po sześć osób wybranych przez wszystkich członków klasy zostało przedstawicielami swoich grup – czyli graczami.

Rozgrywkę rozpoczęła musztra wojskowa przeprowadzona przez druha Patryka Ochała z niepołomickiego Szczepu Puszcza Związku Harcerstwa Polskiego oraz nauka kamuflażu, któremu z przyjemnością poddali się gracze.

Cztery drużyny rywalizowały ze sobą w 8 konkurencjach takich jak: strzelanie do tarczy, gry zręcznościowe i ruchowe, tworzenie ulotek i plakatów niepodległościowych związanych z wyzwalaniem się Krakowa spod władzy austro-węgierskiej, rozpoznawanie tożsamości osób związanych z odrodzeniem Polski i brały udział w innych zagadkach historycznych inspirowanych latami 1914-1918.

Ze względu na ogromne zaangażowanie młodzieży – zarówno graczy, jak i osób obsługujących stanowiska – w sposób równy zostali nagrodzeni wszyscy uczestnicy projektu, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i gry karciane.

Organizatorzy serdecznie dziękują druhowi Patrykowi, nauczycielom, opiekunom, prowadzącemu warsztaty historykowi Piotrowi Filipowskiemu oraz przede wszystkim samej młodzieży za wspólnie spędzony czas i wielkie historyczne emocje, które pokazały, jak bliska młodym ludziom może stać się przeszłość.

Projekt dofinansowany w ramach programu Bank Ambitnej Młodzieży 2018 Fundacji Santander

powrót do listy relacji...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE