Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Relacja
Marzenie o wolności - wieczór patriotyczny

Marzenie o wolności - wieczór patriotyczny

18 listopada setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowano w Klubie Dukat. Uroczystości uświetnił występ Klubowej Grupy Poetica.

Powitaniem gości przez kierowniczkę Klubu Dukat Annę Waligórską-Dynowską oraz przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie Stanisława Madeja rozpoczął się ten wieczór wspomnień i patriotycznych wzruszeń. Wyświetlono prezentację multimedialną, autorstwa Magdaleny Rutkowskiej-Oliwa, prezentującą wiersz Stanisława Bełzy pt."Wyznanie dziecięcia polskiego" oraz fotografie walczących o naszą wolność. Henryk Woźniak, pasjonat, kolekcjoner i znawca historii otworzył wystawę patriotyczną, a profesor Halina Florkowska Franćic poprowadziła lekcję historii.

Kulminacyjnym punktem wieczoru był program teatralny, zrealizowany na podstawie scenariusza Lucyny Rutkowskiej w reżyserii Magdaleny Rutkowskiej-Oliwa, w mistrzowskim wykonaniu Klubowej Grupy Poetica. Wśród artystów pojawili się: Kazimierz Niemierka, Halina Ptak, Edyta i Konrad Patoła, Jacek i Agnieszka Cieśniarscy, Lidia Michalik, Zofia Nowak, Alicja Mścichowska oraz Renata Bobowiec. Gościnnie wystąpiła Klaudia Kowalska w piosence "Rozkwitały pąki białych róż".

powrót do listy relacji...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE