Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Relacja
Anielski głos na Ogrodowym

Anielski głos na Ogrodowym

Utwory znane ze scen operowych, a także koncertów światowej sławy wykonawców pop operowych, jak sopranistka Sarah Brightman czy tenor Andrea Bocelli, wybrzmiały w sobotnie popołudnie 16 marca podczas koncertu „Angel’s Voice” w Klubie Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na osiedlu Ogrodowym. Wyśpiewała je dla nowohuckich miłośników muzyki Yuliya Ponomar, anielskim głosem sopranu koloraturowego lirycznego.

Artystka, będąca laureatką licznych konkursów wokalnych na Ukrainie i w Polsce, mająca za sobą występ podczas Europejskiej Gali Operowo-Operetkowej im. Bogusława Kaczyńskiego w Centrum Kongresowym ICE Kraków i od lat współpracująca z Orkiestrą Straussowską „Obligato”, powróciła do Klubu Wersalik, by przypomnieć się lokalnej publiczności, zapamiętanej z początków krakowskiego etapu kariery. Podczas trwającego ponad godzinę recitalu zaśpiewała 13 utworów.

Występ zainaugurowało wykonanie piosenki Canto della Terra (Pieśń o Ziemi), wydanej przez Andreę Bocellego na płycie Sogno, a napisanej przez Lucio Quarantotto do muzyki Francesco Sartoriego. To autorski duet odpowiedzialny za stworzenie największego hitu włoskiego tenora, pierwszy raz zaśpiewanego podczas słynnego Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo - Con te partirò (Z tobą odejdę). Utwór, znany również jako Time to say goodbye, w sobotę w Wersaliku wybrzmiał dwukrotnie, za drugim razem jako bis dla zachwyconej występem publiczności. Nim jednak do tego doszło, widzowie mieli okazję usłyszeć między innymi Spente le Stelle (Wygasłe gwiazdy) z repertuaru Emmy Shapplin czy Adagio in G minor, jeden z najsłynniejszych utworów muzyki poważnej, nagrany przez Sarah Brightman jako Anytime, Anywhere (Kiedykolwiek, gdziekolwiek). Rodzimym akcentem było wykonanie przez Yuliyę Ponomar Wokalizy autorstwa Wojciecha Kilara, pochodzącej z filmu „Dziewiąte wrota”. Wątek operowy recitalu stanowiły z kolei utwory pochodzące z dzieł Giacomo Pucciniego: Nessun dorma (Niech nikt nie śpi), czyli tenorowa aria Kalafa z początku trzeciego aktu opery Turandot, oraz O mio babbino caro (Och, mój drogi ojcze) – sopranowa aria z opery Gianni Schicchi do libretta Giovacchino Forzano.

Organizacja tego niezapomnianego, kameralnego recitalu operowego w prężnie działającym pośrodku jednego z nowohuckich osiedli małym klubie kultury, nie byłaby możliwa bez finansowego wsparcia Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta, za co organizatorzy serdecznie dziękują.

powrót do listy relacji...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE