Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Relacja
Bajkowy Dzień Wolicy

Bajkowy Dzień Wolicy

Bajkowy Dzień Wolicy, który odbył się 15 maja w Klubie Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na długo pozostanie w dziecięcej pamięci. Choć pogoda była kiepska, humory dopisywały.

Impreza rozpoczęła się spektaklem „Wiosenne porządki”, który w humorystyczny sposób przedstawił perypetie bohaterów mierzących się z problemami praw natury. Następnie prowadzący imprezę Radosław Omieciński zabrał uczestników w bajkowy świat piosenek i konkursów. Konkursy dotyczyły znajomości fabuły „Króla Lwa”, „ Czerwonego Kapturka”, „Zwierzogródu”, „Harry’ego Pottera”, dzieci odgadywały cytaty z „Kubusia Puchatka”, po odgłosach odgadywały nazwy ptaków z filmu „Rio”. Zaciekawienie wzbudził magiczny pokaz iluzji w wykonaniu Marka Kotyli.

Młodsze dzieci w towarzystwie uśmiechniętego klauna bawiły się wielokolorową chustą i pokonywały trudny tor przeszkód. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy oraz loteria fantowa, w której wygrać można było nawet rower.

Pomimo kapryśnej pogody humory dopisywały. Nie zabrakło smerfnych tańców przy muzyce i skakania na zamku dmuchanym. Każdy z uczestników imprezy otrzymał watę cukrową i inne słodycze. Jednak prawdziwą furorę zrobiły konie Krakowskiego Szwadronu Ułanów, który mimo deszczu przybył do Wolicy. Dzieci były zachwycone.

Swoją obecnością Bajkowy Dzień Wolicy zaszczycili goście, wśród nich Sławomir Pietrzyk - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, Izabela Podgórska - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 142, Jarosław Matuszczyk - Radny Dzielnicy XVIII, a także Agnieszka Szmidt z Komitetu Mieszkańców os. Wolicy i Przylasku.

Za pomoc w organizacji imprezy dla dzieci organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom i darczyńcom: ArcelorMittal Poland S.A., Radzie Dzielnicy XVIII Nowa Huta, Spółce dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej os. Wolica, Moto–France Auto Serwis - Elżbieta Żyła, F.H.U. Auto Stop Państwo Krężołek i Tybon, Betoniarnii „Nosek”.

powrót do listy relacji...

 



 

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE