Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Relacja
Zwycięska Kora - finał konkursu fotograficznego „Wiosna, ach to Ty”

Zwycięska Kora - finał konkursu fotograficznego „Wiosna, ach to Ty”

Małgorzata Przywara zwyciężyła w konkursie fotograficznym „Wiosna, ach to Ty”, zorganizowanym przez Klub Zakole Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Finałowa gala konkursu odbyła się 17 maja br. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec.

Zadaniem uczestników pierwszej edycji konkursu było uwiecznienie na fotografii oznak wiosny. Nadesłane zdjęcia oceniało jury, w skład którego weszli profesjonalni fotografowie - Maria Dybowska, Mikołaj Mikołajczyk i Łukasz Lic, oraz pracownicy Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta – instruktor Magdalena Rutkowska–Oliwa i kierownik Klubu Zakole Jarosław Szwec. Kluczem do wygranej okazało się uwiecznienie muralu z wizerunkiem Kory Jackowskiej, nieżyjącej liderki zespołu Maanam, ozdobionego kwitnącymi kwiatami kasztanowca.

Uczestnicy konkursu w trakcie gali zorganizowanej w Klubie Zakole, otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Dla autorów najlepszych prac przewidziano nagrody w postaci profesjonalnej sesji studyjnej wraz z makijażem fotograficznym i stylizacją, sesji plenerowej oraz dwugodzinnego wynajmu studia fotograficznego wraz z instruktażem. Skorzystają z nich twórcy trzech prac: Małgorzata Przywara, Mirosław Bistroń i Karolina Budyś.

Finałowa prezentacja prac konkursowych miała charakter projekcji multimedialnej, której towarzyszyła wiosenna muzyka. W Klubie Zakole pojawili się uczestnicy konkursu i mieszkańcy Kantorowic. W imieniu Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa, który objął konkurs honorowym patronatem, udział w gali wzięła Radna Miasta Krakowa Renata Kucharska. Spotkanie przerodziło się w nieformalne spotkanie miłośników fotografii, którzy jeszcze długo po oficjalnym zakończeniu imprezy dyskutowali o współczesnych technikach fotograficznych i wymieniali się doświadczeniami.

Organizatorzy serdecznie dziękują fundatorom nagród: firmie Maria Dybowska Fotografia, Studiu Fotograficznemu „Mami Foto Studio” i Studiu Fotograficznemu „Pozytyw Studio”.

powrót do listy relacji...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE