Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Relacja
Święto Plonów w Kantorowicach

Święto Plonów w Kantorowicach

Słoneczna pogoda, wspaniała atmosfera i niesamowici ludzie – tak w skrócie można opisać tegoroczny Dzień Kantorowic. 25 sierpnia na Błoniach Kantorowickich odbyło się Święto Plonów. Mieszkańcy przyodziani w stroje krakowskie, zapach wypieków, a także muzyka zachęciły wielu mieszkańców do wspólnego biesiadowania.

Zanim nastąpiło oficjalne otwarcie Święta Plonów na scenie odbyły się występy artystyczne grup z Klubu Zakole, występ wokalny Oliwii Stefańczyk, konkursy z nagrodami oraz pokaz magii dedykowany najmłodszym uczestnikom. W trakcie imprezy każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pracownicy i wolontariusze programu aktywności lokalnej „Po prostu ZIK” przygotowali moc niespodzianek dla dzieci i rodzin – malowanie twarzy, pokaz wielkich baniek mydlanych czy gry i zabawy. Instruktorki Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta z Klubów Mirage, Dukat, Krzesławice oraz Zgody zapewniły wsparcie w prowadzonych animacjach oraz warsztatach plastycznych. Dla miłośników sportowych emocji został zorganizowany turniej Speed-ball’u.

Podczas oficjalnego otwarcia Prezes Stowarzyszenia „Nasze Kantorowice” Grzegorz Broś przywitał zaproszonych gości. Zgodnie z coroczną tradycją Święta Plonów gościom zostały przekazane chleby, które są symbolem przyjaźni i gościnności.

Po części oficjalnej scena ponownie stała się centrum artystycznych wydarzeń. Licznie zebrani mieszkańcy mogli obejrzeć występ dzieci z przedszkola „Kolorowy obłoczek” oraz występ grupy tanecznej ze Szkoły Tańca Equrrolla Dance.

Na koniec tego wyjątkowego dnia wszyscy bawili się wraz z zespołem TELEX do późnych godzin nocnych w rytmie najsłynniejszych przebojów.
Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Nasze Kantorowice” i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Organizację wydarzenia wsparła Rada Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie a sponsorem była firma ArcelorMittal Poland S.A., którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

powrót do listy relacji...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE