Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Relacja
O papierze w Krzesławicach

O papierze w Krzesławicach

21 września br. w Klubie Krzesławice odbył się pierwszy z cyklu trzech warsztatów składających się na projekt Kombinator Twórczy w ramach programu minigrantów ArcelorMittal Poland „Działamy lokalnie” edycja 2019. Spotkanie poświęcone było papierowi, a poprowadzili go twórcy i pasjonaci z „ŻyWej Pracowni”.

Uczestnicy dowiedzieli się jak powstaje papier, jak wyglądał ten proces w dawnych czasach, kiedy produkcja nie była zmechanizowana, a powstawanie papieru było oparte głównie na pracy rąk ludzkich. Uczestnicy mogli zobaczyć, a następnie sami spróbować jak z materiału recyklingowego - w tym przypadku starych gazet - można stworzyć „nowy” ozdobny papier czerpany, a dzięki dodatkowemu wykorzystaniu np. suszonych ziół i kwiatów uzyskać naprawdę piękne efekty. Prowadzący zaprezentowali cały proces produkcji papieru począwszy od rwania papieru na kawałki, przez mieszanie z wodą, korzystanie z sita i prasy, a także zaprasowywanie już prawie gotowego papieru. Na każdym etapie uczestnicy brali czynny udział. Tworzenie własnego papieru czerpanego dało dzieciom, ale też obserwującym rodzicom ogromną satysfakcję i wiele wrażeń.

Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, partnerem Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, a wsparcia finansowego udzielił ArcelorMittal Poland w ramach programu minigrantów „Działamy lokalnie” edycja 2019.

powrót do listy relacji...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE