Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Relacja
Huczna „pięćdziesiątka”, czyli jubileusz „Jędrusia”

Huczna „pięćdziesiątka”, czyli jubileusz „Jędrusia”

Zabawy, gry i pokazy dla dzieci, a dla dorosłych gawęda, występy i potańcówka – w sobotę 14 grudnia 2019 roku Klub Jędruś przez cały dzień tętnił życiem, świętując w ten sposób swój jubileusz. Zlokalizowana na osiedlu Centrum A jednostka Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta wkracza właśnie w pięćdziesiąty rok działalności.

Już od godziny 11:00 w salach Klubu Jędruś trwały liczne animacje i zabawy dla dzieci - uczestnicy tańczyli, bawili się chustą i poszukiwali skarbów. Był też, cieszący się zawsze olbrzymim powodzeniem wśród maluchów, punkt malowania twarzy. Po godzinie 12:00 rozpoczęły się pokazy grup zajęciowych, na co dzień działających w klubie: kickboxingu dla dzieci i młodzieży, migania i śpiewania dla najmłodszych oraz tańca. Pomimo widocznej u niektórych tremy, dla większości dzieci pokazy były bowiem pierwszą okazją do wystąpienia przed większą publicznością, uczestnicy z powodzeniem pokazali zebranej widowni umiejętności nabyte w trakcie zajęć. Następnie dzieci wzięły udział w grze terenowej na terenie osiedla, a po niej wróciły do klubu nagrywać życzenia urodzinowe dla „Jędrusia” i wziąć udział w urodzinowej sesji zdjęciowej.

O godzinie 16:00 rozpoczęła się druga część wydarzenia. Wzięli w niej udział zaproszeni goście - seniorzy i seniorki zaangażowani w działalność Klubu Jędruś, dzieci, młodzież, mieszkańcy i mieszkanki osiedla Centrum A oraz pracownicy i pracownice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Po przemówieniach kierowniczki Klubu Jędruś Magdalena Pluty, dyrektor Ośrodka Kultury Małgorzaty Jezutek oraz przedstawicielki Urzędu Miasta Krakowa Igi Gutowskiej-Żyry, rozpoczęła się Gawęda Jędrusiowa. Uczestniczyły w niej osoby zaangażowane w działalność Klubu na przestrzeni lat, chętnie dzieląc się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami. Wśród osób opowiadających o przeszłości Klubu znaleźli się jego byli kierownicy - Elżbieta Bińczycka, Waldemar Cichy, posłanka Daria Gosek-Popiołek. Głos zabrały pracownice - Anna Ratecka i Bogusława Stefańczyk. O swoich doświadczeniach opowiadał prowadzący klubowe zajęcia Kamil Dziadkowiec, a w imieniu młodych uczestników wypowiedział się stały bywalec zajęć - Sebastian. Po Gawędzie goście jubileuszu świętowali przy urodzinowym torcie oraz poczęstunku, a następnie obejrzeli występ Teatru w Międzyczasie. Spektakl zatytułowany “Kartki z przeszłości” to opowieść o polskiej rzeczywistości od lat 60-tych do 90-tych ubiegłego wieku, inspirowana starymi fotografiami, Kroniką Filmową PRL, muzyką i wspomnieniami z tamtych lat.
O godzinie 20:00 rozpoczęła się ostatnia, najbardziej taneczna część jubileuszu - potańcówka z DJ Bartkiem, w trakcie której przeprowadzono zabawy taneczne dla dzieci i dorosłych.

Bankiet lokalny był pierwszą okazją do świętowania roku jubileuszowego „Jędrusia”, którego inauguracja zrządzeniem losu zbiegła się z dobiegającymi końca obchodami 70-lecia Nowej Huty. Pierwszą, ale z pewnością nie jedyną, bowiem w przyszłym roku uczestników zajęć stałych i gości wydarzeń, organizowanych w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, czeka jeszcze wiele niespodzianek, nad którymi już dziś wytrwale pracuje załoga „Jędrusia”.

powrót do listy relacji...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE