Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Wydarzenia wiodące

Filtr wyszukiwania:  

Konkurs został zakończony.

Klub 303 przez kilka lat prowadził Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lotnictwie Na Skrzydłach Historii.

Głównym celem konkursu było zainteresowanie młodzieży lotnictwem i lataniem oraz rozwijanie ich wyobraźni i pomysłowości. Pragnęliśmy zapoznać młodzież z historią miejsc związanych z lotnictwem, ze szczególnym uwzględnieniem historii Lotniska Rakowice–Czyżyny i lotniczych jednostek wojskowych, których nazwy noszą pobliskie osiedla (Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego).

Do udziału w konkursie corocznie zapraszaliśmy drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W ramach przygotowań organizowane były wykłady i lekcje historyczne w Muzeum Lotnictwa Polskiego i w Klubie 303 oraz konsultacje w pracowni modelarskiej Klubu 303 Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta. 

Dokumenty do pobrania:

Zapraszamy również na stronę Konkursu.

Organizatorzy:

 • Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
 • Rada i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny
 • Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
Partnerzy:
 • Aeroklub Krakowski
 • 8 Baza Lotnicza Kraków - Balice
 • 13 Eskadra Lotnictwa Transportowego Kraków - Balice

Patronat medialny:  

 • Głos. Tygodnik Nowohucki
 • Dziennik Polski
 • Rodzinny Kraków

Konkurs realizowany był przy wsparciu finansowym Dzielnicy: XIV Czyżyny, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta.

Zakończyła się VI edycja konkursu Na skrzydłach historii

Zakończyła się VI edycja konkursu Na skrzydłach historii

Konkurs Na skrzydłach historii trwał prawie cały rok szkolny 2010/2011. Rozpoczęcie konkursu miało miejsce 6 listopada 2010 r., natomiast finał – loty zwycięskich drużyn w ramach konkursu - odbyły się 9 czerwca br. W tym roku do konkursu zgłosiło się 14 drużyn, natomiast do końca wytrwało 11 grup. Byli to uczniowie gimnazjów nr: 2, 9, 36, 40, 46 i 48. Po raz pierwszy w konkursie brało udział gimnazjum ze śródmieścia (nr 2).

Podczas roku szkolnego młodzież gimnazjalna brała udział w wykładach i lekcjach muzealnych prowadzonych przez pracowników Muzeum Lotnictwa Polskiego Jarosława Dobrzyńskiego i Marka Radomskiego. Młodzież miała też możliwość skorzystania z konsultacji modelarskich w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, które poprowadził pan Wojciech Kałoń. W ramach konkursu uczestnicy zwiedzili także 8 Bazę Lotniczą w Balicach. Na ocenę końcową, która pozwoliła wyłonić zwycięzców, składały się następujące elementy:

 • konkurs lotów modeli samolotów wykonanych z zestawów dostarczonych przez organizatora w ZSO nr 14 (27 listopada 2010)
 • konkurs wiedzy teoretycznej (12 marca 2011)
 • konkurs lotów modeli wykonanych samodzielnie (30 kwietnia 2011)

czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie <br> Na Skrzydłach Historiii

VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie
Na Skrzydłach Historiii

październik 2010 r. - maj 2011 r.

Już po raz szósty pragniemy serdecznie zaprosić uczniów oraz  nauczycieli gimnazjów z naszego miasta do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie wiedzy o lotnictwie Na Skrzydłach Historii.
Głównym celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży lotnictwem i lataniem oraz rozwijanie jej wyobraźni i pomysłowości, rozpowszechnienie wiedzy dotyczącej historii miejsc związanych z lotnictwem.

czytaj więcej...

Na Skrzydłach Historii - finał V edycji międzyszkolnego konkursu wiedzy o lotnictwie

Na Skrzydłach Historii - finał V edycji międzyszkolnego konkursu wiedzy o lotnictwie

Już po raz piąty, i obiecujemy nie ostatni, odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o lotnictwie, którego pomysłodawcami i realizatorami byli: Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta, Rada i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny, Muzeum Lotnictwa Polskiego.

czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Na skrzydłach historii

Na skrzydłach historii

V Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lotnictwie

Organizatorzy: Rada i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta – Klub 303 zapraszają do udziału w piątej już edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie.

czytaj więcej...

Na skrzydłach historii

Na skrzydłach historii

III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lotnictwie

uż po raz trzeci pragniemy serdecznie zaprosić uczniów oraz nauczycieli gimnazjów w naszym mieście, do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie wiedzy o lotnictwie Na skrzydłach historii. Głównym celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży lotnictwem i lataniem oraz rozwijanie jej wyobraźni i pomysłowości. Ponadto chcemy przybliżyć gimnazjalistom historię miejsc w Krakowie związanych z lotnictwem, ze szczególnym uwzględnieniem historii Lotniska Rakowice–Czyżyny i lotniczych jednostek wojskowych, których nazwy noszą pobliskie osiedla (Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego).

czytaj więcej...

Na skrzydłach historii

Na skrzydłach historii

II międzyszkolny konkurs wiedzy o lotnictwie.

Dobiegają końca przygotowania do finału II Międzyszkolnego konkursu wiedzy o lotnictwie „Na skrzydłach historii”. Dziewięć 4-osobowych drużyn z nowohuckich gimnazjów w minioną sobotę - 3 marca, spotkało się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, na ostatniej w tej edycji lekcji muzealnej.

czytaj więcej...

Na skrzydłach historii

Na skrzydłach historii

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lotnictwie

Organizatorzy: Rada Dzielnicy XIV Miasta Krakowa, Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta zapraszają młodzież z gimnazjów nowohuckich do udzialu w konkursie, którego celem jest zainteresowanie młodzieży lotnictwem i lataniem oraz rozwijanie wyobraźni i pomysłowości a także zapoznanie gimnazjalistów z historią pobliskich miejsc związanych z lotnictwem (ze szczególnym uwzględnieniem historii Lotniska Rakowice–Czyżyny i lotniczych jednostek wojskowych, których nazwy noszą pobliskie osiedla – Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego).

czytaj więcej...

„Na skrzydłach historii”

„Na skrzydłach historii”

25 marca 2006 roku

W dniu 25 marca 2006 roku w Klubie 303 działającym w ramach Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta odbyła się pierwsza część finału konkursu wiedzy o lotnictwie „Na skrzydłach historii”. Do finału przystąpiło 6 drużyn. Miały przedstawić model latający, jego projekt, a następnie zaprezentować 2 loty swojego modelu. Jury oceniało projekty modeli, ich sposób wykonania, użyte materiały, zachowanie w powietrzu, długość oraz czas lotu.

czytaj więcej...

STRONA 2/2

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE