Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Wydarzenie
Rusza IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie Na Skrzydłach Historii

Rusza IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie Na Skrzydłach Historii

Już od dziewięciu lat uczniowie krakowskich szkół mogą wykazać się zamiłowaniem do lotnictwa, a także poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie, biorąc udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Lotnictwie Na Skrzydłach Historii. Od września br. ruszyła jego kolejna edycja.

W roku 2012 r. organizatorzy: Rada Dzielnicy XIV Czyżyny oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta poszerzyli formułę konkursu i zaprosili nową grupę uczestników - dzieci z klas V i VI szkoły podstawowej.

Zmagania konkursowe trwają przez cały rok szkolny i składają się z dwóch etapów. I etap to dwa spotkania przygotowujące oraz eliminacje, których celem jest wyłonienie ośmiu drużyn do II etapu konkursu. Natomiast II etap to dalsze przygotowania teoretyczne, wycieczka do Balic oraz część finałowa, która podzielona będzie na część teoretyczną i praktyczną.
Część teoretyczna to indywidualny pisemny test, który sprawdzać będzie wiedzę uczestników zdobytą na wykładach, lekcjach muzealnych, z materiałów przygotowanych przez organizatorów oraz podanych lektur i stron internetowych. W części praktycznej finału drużyny przynoszą gotowe modele. Przy ich ocenie jury będzie zwracać uwagę m.in. na pomysłowość, dobór materiałów, estetykę i samodzielność wykonania, zachowanie modelu w powietrzu oraz długość i czas lotu. W trakcie konkursu uczniowie odwiedzą wielokrotnie Muzeum Lotnictwa Polskiego, a także zwiedzą 8 Bazę Lotniczą w Balicach wraz z wieżą kontroli ruchu, hangarami i samolotami oraz izbą tradycji 13 Eskadry Transportowej.

Każda szkoła może zgłosić do udziału maksymalnie trzy dwuosobowe drużyny. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 września, a szczegółowe zasady uczestnictwa można znaleźć w regulaminie, który dostępny jest na naszej stronie (tutaj). Informacji dodatkowych o konkursie udziela Klub 303. Na uczestników czekają nagrody indywidualne, upominki dla szkół a także nagroda specjalna - przeloty samolotami Aeroklubu Polskiego z lotniska w Pobiedniku Wielkim.

Od samego początku w organizację konkursu zaangażowane jest Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Partnerami konkursu są także: Aeroklub Krakowski, 13 Eskadra Lotnictwa Transportowego i 8 Baza Lotnicza w Balicach.

Konkurs realizowany jest przy wsparciu finansowym Dzielnic: XIV Czyżyny, XVII Wzgórza Krzesławickie i XVIII Nowa Huta.

powrót do listy wydarzeń...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE