Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Wydarzenie
Samoloty Wielkiej Wojny

Samoloty Wielkiej Wojny

Tegorocznym tematem przewodnim Międzyszkolnego Konkursu Na Skrzydłach Historii są Samoloty Wielkiej Wojny. 25 października 2014 r. uczestnicy konkursu spotkali się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, aby między innymi zwiedzić wystawę pt. Skrzydła Wielkiej Wojny – Małopolska 1914-2014, która jest jedną z najbogatszych na świecie prezentacji samolotów z okresu I wojny światowej.

Niektóre z eksponatów są jedynymi ocalałymi egzemplarzami maszyn walczących na frontach. Eksponaty zostały zaprezentowane w ciekawej aranżacji, z wykorzystaniem nowoczesnych środków multimedialnych, co buduje niesamowity klimat tamtejszych czasów. Na wystawie zobaczyć można unikatowe samoloty, takie jak łódź latająca Carskiej Marynarki Wojennej Grigorowicz M-15 i niemiecki samolot myśliwski LFG Roland D.VI. Jest też brytyjski Sopwith Camel, którym zestrzelono 11 wrogich maszyn. Można też zobaczyć maszyny typu Albatros C.I, DFW C.V, LVG B.II, Halberstadt Cl.II, Aviatik C.III. Oprócz wystawy uczestnicy poznali historię lotnictwa, pierwszych konstruktorów maszyn latających oraz zobaczyli replikę samolotu Farman IV. Niespodzianką, jaka czekała na zwiedzających, był start policyjnego helikoptera, który stacjonuje w Muzeum Lotnictwa Polskiego. Dla niektórych było to pierwsze bliskie spotkanie z tak dużą maszyną latającą!

powrót do listy wydarzeń...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE