Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Wydarzenie
Finał Na Skrzydłach Historii

Finał Na Skrzydłach Historii

W sobotnie przedpołudnie, 25 kwietnia w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbyły się finałowe loty X edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Lotnictwie Na Skrzydłach Historii organizowanego przez Klub 303, Radę i Zarząd Dzielnicy XIV oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego. Był to ostatni etap zmagań dzieci i młodzieży z krakowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Loty zostały poprzedzone fachową i bardzo skrupulatną oceną modeli samolotów, samodzielnie wykonanych przez uczestników konkursu. W skład jury weszli Marek Ziemiański – Przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XIV, Wojciech Kałoń – instruktor pracowni modelarskiej Klubu 303, Jarosław Dobrzyński – pracownik Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz Janusz Gąsiorek – wolontariusz, miłośnik historii i lotnictwa. Kiedy modelarze wraz ze swoimi modelami pozytywnie zaliczyli test z budowy samolotu rozpoczęły się długo oczekiwane loty. I, II i III miejsce w kategorii szkół podstawowych „wylatała” sobie Szkoła Podstawowa nr 105 natomiast w kategorii gimnazjów I miejsce zdobyło Gimnazjum nr 49, II miejsce - Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego, z jedyną dziewczyną biorącą udział w zawodach – Magdą Chlebicką, natomiast III miejsce przypadło Gimnazjum nr 2. Najlepszą wiedzą historyczną w kategorii szkół podstawowych wykazał się Mateusz Polak, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych Patryk Hiro.

Serdeczne podziękowania należą się nauczycielom – opiekunom grup, którzy dzielnie dopingowali i wspierali swoich zawodników na każdym etapie konkursu, a w szczególności Pani Annie Gąsiorek, Pani Annie Główczyk, Panu Pawłowi Cząstce oraz Panu Ryszardowi Kuładze.

Konkurs finansowany jest ze środków Rady i Zarządu Dzielnicy XIV Czyżyny.

powrót do listy wydarzeń...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE