Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Wydarzenie
Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert Pasyjny

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert Pasyjny

25 marca 2017 r. - godz. 19.00, os. Na Wzgórzach 1a

Najbliższy koncert w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich to muzyczna opowieść o męce i pasji Jezusa Chrystusa. Odbędzie się on 25 marca br. o godz. 19.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego (os. Na Wzgórzach 1a). Na koncert zapraszają organizatorzy cyklu: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Wykonawcami będą: organista Tomasz Soczek oraz Męski Kwartet Wokalny Triplum w składzie: Łukasz Dulewicz – kontratenor, Szczepan Kosior – tenor, Maciej Michalik - baryton, kierownictwo artystyczne, Marcin Wróbel - bas (gościnnie). Triplum to grupa zafascynowana muzyką dawną i zabytkami literatury muzycznej - szczególnie polskiej. Ambicją młodych muzyków jest docieranie do zapomnianych tekstów utworów pochodzących z okresu od Średniowiecza do Baroku, „odpominania” dawnej muzyki. Zespół składa się z absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie i działa od 1998 roku. Kwartet koncertuje z programem a’capella w kraju i za granicą, na festiwalach muzyki kameralnej.

Narratorem koncertu na Wzgórzach Krzesławickich będzie krakowski aktor Grzegorz Juras. Rozważania opierać się będą na obrazie Chrystusa umęczonego z Całunu Turyńskiego. Rozważanie Męki Chrystusowej było zawsze i jest nadal jedną z najważniejszych dróg prowadzących ku rozwojowi duchowemu i uświęceniu. Tymczasem dla nas, ludzi XXI wieku, staje się ono coraz trudniejsze głównie ze względu na naszą słabość. Czy to nie po to, aby wesprzeć nas w tej słabości Opatrzność Boża zachowała właśnie dla naszej epoki odkrycie skarbu zawartego w Całunie Turyńskim? Całun Turyński z niezwykłą dokładnością potwierdza niewypowiedziane cierpienia Jezusa Chrystusa w czasie Jego Męki.

Scenariusz i kierownictwo artystyczne - Marek Walczak, organista kościoła Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Sponsorem strategicznym cyklu jest Zakład Odzysku Surowców “Madrohut” Sp. z o.o.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio Plus oraz Dziennik Polski.

Honorowy patronat nad wydarzeniami cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich objął Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski.

powrót do listy wydarzeń...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE