Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Wydarzenie
Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert Paschalny

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert Paschalny

W niedzielę Miłosierdzia Bożego - 23 kwietnia 2017 r. w święto patronalne parafii na Wzgórzach Krzesławickich odbył się kolejny koncert w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich.

Koncert Paschalny zdominowała muzyka z epoki baroku. Były to fragmenty większych form oratoryjnych oraz krótkie kameralne formy wokalno-instrumentalne. Kameralny skład wykonawczy stworzył niecodzienną atmosferę i przeniósł widzów w minioną epokę. Utwory te spajały organowe improwizacje, inspirowane pieśniami wielkanocnymi. Improwizacje wykonywane były z ogromnym kunsztem artystycznym a jednocześnie były bardzo czytelne dla przeciętnego słuchacza. Z łatwością można było w barokowej fudze usłyszeć pieśń Zwycięzca śmierci.

Licznie zgromadzona widownia podziękowała wykonawcom owacją na stojąco.A wystąpili w koncercie: Zespół Muzyki Dawnej w składzie: Katarzyna Chorobik – sopran, Siostra Wanda Putyra – sopran, Piotr Windak – tenor, Dominika Staszkiewicz – flet traverso, Aleksandra Urban – skrzypce, Artur Łuczak – skrzypce, Małgorzata Oczko – wiolonczela, Marta Klimczyk – klawesyn oraz organista Tomasz Chorzalski. Pan Tomasz wykonał autorskie improwizacje na nowohuckich organach. Wszyscy wykonawcy tego koncertu są absolwentami krakowskiej Akademii Muzycznej.

Nad całością pod względem programowym czuwał Marek Walczak-kierownik artystyczny cyklu.

Na koncert zaprosili mieszkańców organizatorzy cyklu: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Sponsorem strategicznym Muzycznych Spotkań na Wzgórzach Krzesławickich jest Zakład Odzysku Surowców “Madrohut” Sp. z o.o., któremu organizatorzy składają serdeczne podziękowania za nieustanne wspieranie wydarzeń cyklu.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio Plus oraz Dziennik Polski.

Honorowy patronat nad cyklem objął w roku 2017 Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski.

powrót do listy wydarzeń...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE