Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Wydarzenie
51. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! nad Zalewem Nowohuckim

51. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! nad Zalewem Nowohuckim

Bądź jak meteor, jak błyskańce, które pociska Zeus i Bóg, bądź jak te gwiazdy-opętańce, co same swych szukają dróg… – tym utworem Stanisława Wyspiańskiego, rozpoczął i zakończył się niedzielny koncert nad Zalewem Nowohuckim.

Organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich (Dzielnice: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta), Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty zostali zaproszeni przez Teatr Łaźnia Nowa do udziału w koncercie inauguracyjnym projektu Bulwar(t) Sztuki 2017 – „Bądź jak meteor…”. Koncert jednocześnie został wpisany w projekt Wyspiański, realizowany przez Miasto Kraków w ramach Festiwalu Wyspiańskiego.

Uczestnicy koncertu z pewnością odświeżyli sobie znajomość utworów Stanisława Wyspiańskiego, brawurowo wykonanych i wyśpiewanych przez aktorów Teatru Słowackiego: Agnieszkę Judycką, Karolinę Kazoń, Daniela Malchara, Ewelinę Przybyła, Rafała Szumerę i Tadeusza Ziębę do przepięknej muzyki skomponowanej przez Andrzeja Bonarka, pod dyrekcją którego wystąpiła Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Koncertowi towarzyszyły animacje ożywionych obrazów Wyspiańskiego, które sprawiły, że koncert zamienił się w niezwykłe muzyczno-multimedialne widowisko.

Organizacja tego koncertu, jak i wszystkich wcześniejszych wydarzeń z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie Gminy Miejskiej Kraków. Ponieważ na wszystkie wydarzenia cyklu wstęp dla widzów jest bezpłatny, dlatego organizatorzy wyrażają gorące podziękowania dla sponsorów, partnerów, patronów medialnych, którymi są:

Sponsorzy cyklu: EDF Polska; Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o., Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
Partnerzy cyklu: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A w Krakowie, ArcelorMittal Poland S.A., Agencja Art. Blue
Patronat medialny cyklu: TVP Kraków, Radio Plus, Dziennik Polski, Głos. Tygodnik Nowohucki

Czy Stanisław Wyspiański był związany z Nową Hutą (oczywiście sprzed czasów kombinatu)? Czy w niej bywał? Kto uczestniczył w niedzielnym koncercie ten już zna odpowiedź na to pytanie, a kto nie był - niech poszuka w Internecie lub przyjdzie na kolejne wydarzenia Bulwar(t)u Sztuki.

Natomiast o kolejnych koncertach z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, planowanych jeszcze na ten rok, więcej informacji na www.nhdn.pl już po wakacjach.

powrót do listy wydarzeń...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE