Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Wydarzenie
Maryjne pieśni wybrzmiały w Nowej Hucie

Maryjne pieśni wybrzmiały w Nowej Hucie

21 października w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września odbył się koncert Z dawna Polski Tyś Królową. Z najpiękniejszymi tradycyjnymi pieśniami maryjnymi wystąpili: Chór Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie "Nie lękajcie się" pod kierunkiem Marka Kluzy, Bocheński Chór Kameralny "Salt Singers" - przygotowanie Maciej Kozłowski, Chór i Orkiestra "Krakowska Młoda Filharmonia" z towarzyszeniem solistek: Alicji Ciesielczuk – sopran i Magdy Niedbały-Solarz – mezzosopran.

Licznie przybyłą publiczność przywitali Proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy – ks. dr Marek Wrężęl oraz Dyrektor Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta Małgorzata Jezutek. Blisko stuosobowy chór i trzydziestoosobowa orkiestra sprawiły, że znane pieśni, wybrzmiały całkiem na nowo. Chwalcie łąki umajone, Maryjo śliczna Pani, Jak szczęśliwa Polska cała, Królowej Anielskiej śpiewajmy, czy Czarna Madonno to tylko kilka tytułów, które publiczność wysłuchała podczas koncertu – wysłuchała ze skupieniem a momentami ze wzruszeniem, włączając się w śpiew i nagradzając każde wykonanie długimi brawami. Autorem aranżacji i dyrygentem koncertu był Tomasz Chmiel.

Organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty składają serdeczne podziękowania wszystkim firmom i instytucjom, dzięki którym po raz 52. mieszkańcy Krakowa i nie tylko mogli wziąć udział w pięknym i podniosłym wydarzeniu artystycznym.

Do grona darczyńców należą:
Sponsorzy cyklu: EDF Polska, Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o., Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Partnerzy cyklu: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A w Krakowie, PPU "Fares" Sp .z o.o., Agencja Art. Blue, Concept Music Art

Koncert odbył się przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Za wsparcie medialne Organizatorzy dziękują Głosowi. Tygodnikowi Nowohuckiemu, Radiu PLUS, TVP Kraków, Dziennikowi Polskiemu.

Gorące podziękowania należą się także księdzu dr Markowi Wrężel - proboszczowi Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy za gościnę i serdeczność.

Organizatorzy dziękują także za pomoc służbom mundurowym i ratunkowym za pomoc podczas wydarzenia.

W tym roku odbędzie się jeszcze jeden koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!. Szczegóły już wkrótce.

powrót do listy wydarzeń...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE