Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Wydarzenie
Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert Cecyliański

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - Koncert Cecyliański

19 listopada 2017 r. - godz. 17.00, Kościół Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich (os. Na Wzgórzach 1a)

W niedzielę, 19 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich odbędzie się Koncert Cecyliański w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Wydarzenie wpisuje się w długoletnią tradycję organizowania koncertów ku czci Świętej Cecylii - patronki muzyki sakralnej, śpiewu, chórów i organistów. Jednocześnie, organista i pomysłodawca cyklu - Marek Walczak pragnie podkreślić czynnym udziałem w koncercie, swoją dwudziestoletnią obecność w kościele na Wzgórzach Krzesławickich.

W koncercie udział wezmą: Chór Chopiniada i Orkiestra Camerata di Cracovia Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie pod dyrekcją Marka Hampla, klarnecista Karol Kinal, organista Marek Walczak oraz recytator Piotr Gąsiorek. W ich wykonaniu usłyszymy między innymi utwory Antonio Vivaldiego, Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Feliksa Nowowiejskiego oraz Maxa Regera, Dietricha Buxtehude, Theodora Dubois.

Na koncert zapraszają: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Honorowy patronat nad cyklem objął Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski.

Kierownictwo artystyczne nad wydarzeniami cyklu sprawuje Marek Walczak organista parafii Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Sponsorem strategicznym cyklu jest Zakład Odzysku Surowców “Madrohut” Sp. z o.o.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio Plus oraz Dziennik Polski.

O WYKONAWCACH:

  • Marek Hampel – dyrygent i animator życia kulturalnego, który swoją karierę ukierunkował przede wszystkim na pracę z młodzieżą. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej Od 2010 roku jest pedagogiem, dyrygentem chóru i orkiestry kameralnej Camerata di Cracovia, POSM II st. im. Fr. Chopina w Krakowie. Marek Hampel jest współzałożycielem i I dyrygentem Kameralnej Orkiestry Smyczkowej Arco Cracovia działającej przy Fundacji Ars Organi im. Bronisława Rutkowskiego oraz koordynuje jej projekty edukacyjne.
  • Orkiestra Camerata di Cracovia działa w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. Fr. Chopina w Krakowie. Orkiestra smyczkowa prezentuje szeroki repertuar, zawierający utwory muzyki polskiej oraz m. in. Bacha, Vivaldiego, Holsta, czy francuskiego współczesnego kompozytora Davida Alana Nihila. Z orkiestrą współpracuje flecista i znawca muzyki barokowej Jean-Pierre Menuge. Orkiestra koncertowała m. in. w Paryżu oraz w różnych miejscowościach Normandii.
  • Chór Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie, od kwietnia 2015 roku występuje pod nazwą CHOPINIADA. Nazwa wymyślona przez młodzież uczęszczającą na zajęcia chóru, bezpośrednio nawiązuje do nazwiska patrona Szkoły. Chór wykonywał między innymi takie dzieła jak: Messa di Gloria G. Pucciniego, Mszę D-dur A. Dvoraka, Mszę Koronacyjną W. A. Mozarta, Te Deum J. Haydna, Gloria A. Vivaldiego, Veni Creator W. Kilara.
  • Marek Walczak – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w klasie trąbki. W 1997 r. rozpoczął pracę jako organista w Parafii Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie oraz studia na Papieskiej Akademii Teologicznej w klasie organów prof. Aleksandry Gawlik, które ukończył z wyróżnieniem. Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich doskonaląc swoje umiejętności interpretatorskie oraz improwizatorskie. Jest pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. W 2009 r. wydał płytę nagraną na organach kościoła Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich. Jest to III część Klavierübung Johanna Sebastiana Bacha w interpretacji Andrzeja Białki. Od 2014 roku współpracuje z organizatorami Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta. Od 2015 roku pracuje przy produkcji Festiwalu Jazz Juniors. W 2017 r. został głównym producentem międzynarodowego festiwalu muzyki dawnej Kromer Biecz Festiwal. Jest również członkiem Krakowskiej Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej.
  • Karol Kinal – uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej ll st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie. Jego pasją jest muzyka. Bawi się jej brzmieniem, kolorem i wdziękiem grając na klarnecie w klasie profesora Ryszarda Osiaka.
  • Piotr Gąsiorek - uczeń klasy IV, młody, utalentowany pianista, zdobywający laury zarówno muzyczne, jak i recytatorskie.
powrót do listy wydarzeń...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE