Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Wydarzenie
Świąteczne granie Roberta Kasprzyckiego w Nowej Hucie

Świąteczne granie Roberta Kasprzyckiego w Nowej Hucie

„Wśród nocnej ciszy…” zaintonowała Lidia Jazgar, a wszyscy, którzy przybyli w piątkowy wieczór 29 grudnia do Kościoła pw. Matki Bożej Pocieszenia, ochoczo kontynuowali „…głos się rozchodzi…”. Wspólne odśpiewanie tej znanej i lubianej przez wielu kolędy rozpoczęło 53. wydarzenie z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!. Prowadząca koncert Lidia Jazgar – dyrektor artystyczny Nowa Huta. Dlaczego Nie?! wraz z Księdzem Proboszczem Wiesławem Wilmańskim w imieniu Organizatorów cyklu, przywitali wszystkich przybyłych i zaprosili do wspólnego podtrzymywania tej pięknej polskiej tradycji, jaką jest kolędowanie. Podczas bożonarodzeniowego koncertu wystąpił Robert Kasprzycki z zespołem w składzie: Maks Szelęgiewicz, Krzysztof Wyrwa i Adam Zadora.

Artyści na początek wykonali kilka autorskich utworów, utrzymanych w świątecznym klimacie takich jak Oda do garnuszka czy Kay i Gerda. Następnie zagrali kilkanaście znanych, tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek, w wykonanie których chętnie włączali się zgromadzeni. Można było usłyszeć między innymi: Gdy śliczna Panna, Anioł Pasterzom mówił, Przybieżeli do Betlejem, Bóg się rodzi, Mizerna cicha, Oj Maluśki, Maluśki i wiele innych. W trzeciej części koncertu Robert Kasprzycki i towarzyszący mu muzycy wykonali ponownie kilka utworów własnych - Zapiszę śniegiem w kominie, Niebo do wynajęcia i Trzymaj się wiatru kochana. Finałowa Kolęda Nowa była jednocześnie życzeniami na Nowy Rok, skierowanymi od artystów dla wszystkich przybyłych. W refrenie, który szybko podłapali zgromadzeni, wybrzmiały słowa: Kolęda, kolęda, luli, luli la, może nam Rok Nowy trochę szczęścia da. Długimi owacjami na stojąco słuchacze podziękowali artystom. Nie obeszło się także bez bisu, podczas którego wspólnie wyśpiewano dwie kolędy.

Organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich - Dzielnice: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Koncertu 53. Nowa Huta. Dlaczego Nie?!. A są to:
Gmina Miejska Kraków;
Sponsorzy cyklu: PGE Energia Ciepła oddział nr 1 w Krakowie, Małopolskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o., Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
Partnerzy cyklu: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie, Agencja Art. Blue, Concept Music Art
Sponsor koncertu: Małopolskie Dworce Autobusowe S.A. w Krakowie
Patronat medialny: Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio PLUS, TVP Kraków, Dziennik Polski, Radio Pallotti.fm.
Partnerem koncertu była Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie. Na ręce księdza proboszcza Wiesława Wilmańskiego organizatorzy również składają podziękowania za życzliwe przyjęcie i gościnę.

Podziękowania należą się także dla służb mundurowych i ratunkowych za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom koncertu.

Następny koncert planowany jest na wiosnę 2018 r., tradycyjnie - dla Pól Nadziei. Dokładne miejsce i data zostaną podane wkrótce.

https://www.youtube.com/watch?v=UF5u923LMBk

powrót do listy wydarzeń...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE