Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Wydarzenie
Pola Nadziei znów zagrały w Nowej Hucie!

Pola Nadziei znów zagrały w Nowej Hucie!

Na scenie – powszechnie uwielbiany krakowski bard ze swą utalentowaną i piękną córką, na widowni - komplet publiczności zasłuchanej w muzykę krainy łagodności, a w puszkach wolontariuszy - bogactwo wsparcia dla podopiecznych Hospicjum im. św. Łazarza. Tak właśnie wyglądała 54. edycja wydarzenia Nowa Huta. Dlaczego Nie!? dedykowana Polom Nadziei.

Występy Andrzeja i Mai Sikorowskich z zespołem zawsze gwarantują wysoki poziom artystyczny. Nie inaczej było podczas koncertu, zorganizowanego w sobotę, 7 kwietnia 2018. Prawdziwie „złote nuty” spadały tym razem ze sceny Teatru Łaźnia Nowa. Ponadczasowe przeboje nuciła, a po zachęcie ze strony artystów śpiewała w głos – wspaniała nowohucka publiczność. Artyści umiejętnie budowali nastrój – najpierw w pojedynkę śpiewał Andrzej Sikorowski, korzystając ze swojego przebogatego repertuaru wykonywanego solowo oraz z zespołem Pod Budą. Następnie do wykonań ojcowskich dołączyła córka Maja, by z czasem „wypłynąć na ocean” własnych utworów. To chyba cecha rodzinna, że Sikorowscy jak nikt inny potrafią z wdziękiem i olbrzymią pogodą ducha sięgać w swojej twórczości do tematyki osobistej, nadając jej uniwersalny wymiar, pozwalający słuchaczowi łatwo utożsamić się z wyśpiewanymi frazami.

Zanim jednak na scenie pojawili się artyści, zgromadzonej publiczności o idei koncertu, Polach Nadziei, działalności oraz podopiecznych krakowskiego Hospicjum im. św. Łazarza opowiedziały: prowadząca wydarzenie dyrektor artystyczny cyklu Lidia Jazgar oraz prezes hospicjum, dr Jolanta Stokłosa. Od chwili otwarcia bram Łaźni Nowej wśród publiczności krążyli wolontariusze, którzy zbierali do puszek datki na wsparcie opieki osób terminalnie chorych. Ofiarodawcom wręczano broszki z kwiatem żonkila – międzynarodowego symbolu nadziei. Oprócz wymiaru finansowego kwesty równie ważna jest bowiem nadzieja, jaką niesie ze sobą gest wsparcia dla potrzebujących i cierpiących ludzi, pragnących pamięci i współobecności w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Koncert odbył się przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania podmiotom, bez których wydarzenie nie doszłoby do skutku: Teatrowi Łaźnia Nowa, który był Partnerem koncertu, Partnerom cyklu: Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie, PPU „Fares” Sp. z o.o., ArcelorMittal, Agencja Art. Blue, także Partnerom Pól Nadziei: BP, Leyko.

Podziękowania należą się także Patronom medialnym, do których należą: Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio PLUS, TVP Kraków, Dziennik Polski.

Za pomoc przy organizacji i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom koncertu organizatorzy dziękują Krakowskiemu Pogotowiu Ratunkowemu i Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Następny koncert odbędzie się w czerwcu. Szczegóły wkrótce na www.nhdn.pl.

GALERIA ZDJĘĆ

powrót do listy wydarzeń...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE