Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Wydarzenie
Na Skrzydłach Historii

Na Skrzydłach Historii

2 czerwca 2012 roku wielkim finałem zakończyła się VII edycja konkursu dla gimnazjalistów Na Skrzydłach Historii, organizowanego przez Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta, Radę i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięły następujące placówki: Gimnazjum Nr 2, Gimnazjum Nr 9, Gimnazjum Nr 36, Gimnazjum Nr 40 oraz Gimnazjum nr 48.

Młodzież brała udział w wykładach dotyczących historii lotnictwa oraz jednostek lotniczych, których nazwy noszą osiedla otaczające Muzeum. Wykłady, prowadzone przez Jarosława Dobrzańskiego i Marka Radomskiego, pracowników Muzeum Lotnictwa Polskiego, odbywały się w budynku Muzeum oraz w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta i zakończyły się testem sprawdzającym zakres zdobytej wiedzy. Klasyfikacja zespołowa zdobytej wiedzy teoretycznej wyglądała następująco: I miejsce - Gimnazjum Nr 9, II miejsce - Gimnazjum Nr 2, III miejsce - Gimnazjum Nr 40. Natomiast najlepszym indywidualnym znawcą historii Polskich Skrzydeł została Magdalena Czarnota z Gimnazjum nr 2.
W sobotę 2.06.2012 odbyły się loty modeli samolotów wykonanych własnoręcznie przez uczestników. Warto zaznaczyć, że młodzież mogła liczyć na fachową pomoc podczas konsultacji praktycznych prowadzonych pod kierunkiem Wojciecha Kałonia w pracowni modelarskiej Klubu 303.
W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zajęły ex aequo: Gimnazja nr 9 i 36, a trzecie miejsce - Gimnazjum nr 40, zdobywając tym samym sprzęt multimedialny dla swoich szkół, a zwycięzcy, oprócz nagród rzeczowych zostali zaproszeni na wycieczkę do Krakowskiego Parku Linowego, aby sami mogli sprawdzić się „na wysokościach”. Zwycięzcom gratulujemy i Zapisz zmianyzapraszamy do udziału w przyszłym roku.
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, jako główny organizator konkursu, składa serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym mogła odbyć się VII edycja konkursu Na skrzydłach historii, zwłaszcza Radzie i Zarządowi Dzielnicy XIV Czyżyny i XV Mistrzejowice za wsparcie finansowe konkursu oraz Dyrektorowi Muzeum Lotnictwa Polskiego Panu Krzysztofowi Radwanowi za pomoc i udostępnienie obiektu do realizacji konkursu.

powrót do listy wydarzeń...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE