Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Wydarzenie
VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lotnictwie - Na Skrzydłach Historii

VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lotnictwie - Na Skrzydłach Historii

W tym roku organizatorzy konkursu: Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XIV Czyżyny oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, do udziału oprócz gimnazjalistów zapraszają uczniów V i VI klas szkoły podstawowej. Patronat honorowy nad konkursem objął Przewodniczący Rady Miasta Krakowa – Bogusław Kośmider.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami i regulaminem VIII edycji.

Konkurs dla szkół podstawowych odbędzie się pod tematem przewodnim Dlaczego samolot lata?, a dla szkół gimnazjalnych Bitwa o Anglię.

Głównym celem Na Skrzydłach Historii jest zainteresowanie młodzieży lotnictwem i lataniem oraz rozwijanie wyobraźni i pomysłowości. Ponadto chcemy zapoznać uczestników z historią miejsc związanych z lotnictwem, ze szczególnym uwzględnieniem historii Lotniska Rakowice - Czyżyny i lotniczych jednostek wojskowych, których nazwy noszą pobliskie dla Klubu 303 osiedla (Dywizjonu 303 i 2 Pułku Lotniczego).

W ramach przygotowań do konkursu zorganizowane zostaną wykłady i lekcje historyczne oraz konsultacje w pracowni modelarskiej Klubu 303. Dla wszystkich uczestników, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu konkursu, przewidujemy wyjazd do 13 Eskadry Lotnictwa Transportowego Kraków – Balice. Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody, a szkoła zwycięskiej drużyny otrzyma sprzęt multimedialny.

Konkurs realizowany jest przy wsparciu finansowym Dzielnicy: XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVII Wzgórza Krzesławickie, XVIII Nowa Huta.

Dokumenty do pobrania:

powrót do listy wydarzeń...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE