Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Zapowiedź
Wykład - Laponia to nie tylko Święty Mikołaj

Wykład - Laponia to nie tylko Święty Mikołaj

4 grudnia 2017 r. - godz. 15.00 os. Centrum A 6a

Grudniowy gość Nowohuckiej Akademii Seniora - Emilia Długa, zaprosi słuchaczy na mroźne opowieści z krainy reniferów, w której pełna wdzięku i magii zorza polarna rekompensuje prawie permanentne ciemności panujące podczas nocy polarnej.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS!

Będzie to wyprawa do północnej Szwecji - wypełnionej majestatycznymi krajobrazami dzikiej natury, gdzie można spędzić noc w igloo w górach, poznać kim są Samowie - rdzenni mieszkańcy Laponii - i wyruszyć psim zaprzęgiem na poszukiwania świętego Mikołaja. Prowadząca pokaże Laponię z perspektywy osoby, która stała się jej częścią, a nie tylko zewnętrznym obserwatorem. 

Emilia Długa - absolwentka filologii szwedzkiej na UJ i fotoblogerka podróżnicza, znana w sieci, jako Globfoterka; odwiedziła 47 krajów na trzech kontynentach; przez 10 miesięcy mieszkała w Laponii, gdzie podczas stypendium naukowego studiowała na kierunku reportersko-podróżniczym.

powrót do listy zapowiedzi...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE