Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Zapowiedź
Koronkowa robota - w świecie rękodzieła

Koronkowa robota - w świecie rękodzieła

Klub 303

21-22 maja 2016 r. - godz. 8.00-16.00, os. Dywizjonu 303 nr 1

Jak wygląda koronka szydełkowa? A jak czółenkowa? Czy koronki teneryfowe trudno wykonać? Jak zrobić koronki klockowe? Jeśli chcesz znaleźć odpowiedź na te pytania przyjdź do Klubu 303 i weź udział w bezpłatnych warsztatach koronczarskich.

Zapisy do 13 maja w Klubie 303.

Wstęp wolny.

Warsztaty poprowadzi mistrzyni koronek Pani Jadwiga Węgorek, która swoje wizje artystyczne przelewa na płótno i koronki za pośrednictwem igły, nici i klocków. W swoich pracach (głównie koronka klockowa) stosuje nici lniane w dwóch odcieniach, co daje niepowtarzalny efekt kompozycyjny. Jej mistrzowsko wykonane prace były eksponowane na wystawach indywidualnych (19 razy) i zbiorowych (143 razy), Cepeliadach i Targach Sztuki Ludowej. W konkursie zorganizowanym z okazji 45­lecia Spółdzielni Koronka w Bobowej w 1999 roku, Jadwiga Węgorek otrzymała nagrodę za całokształt twórczości.

Warsztaty rozpoczną się w maju i potrwają do grudnia. Zostaną zakończone uroczystą wystawą oraz wręczeniem dyplomów. Spotkania będą odbywały się cyklicznie po 10 godzin w miesiącu. Ze względu na stopień trudności tworzonych podczas warsztatów koronek, projekt jest dedykowany dla odbiorców dorosłych, jak też dla starszej młodzieży.

powrót do listy zapowiedzi...

 

 

 

WCZYTYWANIE