Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Zapowiedź
Marzec w Klubie Rodziców - Klub 303

Marzec w Klubie Rodziców - Klub 303

Klub 303

7-28 marca 2017 r., os. Dywizjonu 303 nr 1

Program wydarzeń Klubu Rodziców w Klubie 303 na marzec 2017 r.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

DOGOŃ ŻYRAFĘ
wtorki godz. 15.30-17.00
Dogoń Żyrafę – rodzinne zajęcia podzielone na kilka aktywności: zabawa paluszkowa, zabawa edukacyjna, charakteryzacja, zabawa dźwiękowa, zabawa ruchowa lub taniec, ćwiczenie teatralne, teatr cieni, zabawa plastyczna, ćwiczenia wstępne z żonglowania.

 • 7.03. GODZ. 15.30-17.00, DOGOŃ ŻYRAFĘ: MOJA RODZINA
  Kto ma siostrę? Kto ma brata? Kim jest stryj i stryjenka? Czy nasi Rodzice mają swoich Rodziców? Na te pytania poszukamy odpowiedzi podczas wtorkowego spotkania w Klubie Rodziców. Będzie to też czas na stworzenie rodzinnego portretu. Oczywiście nie zabraknie też paluszkowych wierszyków, rozgrzewki, zabaw z kolorową chustą czy tunelem. Serdecznie zapraszamy!!!
 • 14.03. GODZ. 15.30-17.00, DOGOŃ ŻYRAFĘ: DOM
  Jak zbudować dom? Czy dom może być kartonowy? Kto mieszka w małym domku? Czy olbrzym ma olbrzymi dom? Gdzie mieszkasz Ty? Gdzie mieszkam ja? Podczas wtorkowego spotkania przyjrzymy się różnym rodzajom domu i spróbujemy sami zbudować własny, wymarzony dom. Zanim jednak zajmiemy się budowlami rozgrzejemy nasze rączki i nóżki podczas ulubionych rymowanek, pogonimy dziki i żyrafy, a także zrobimy masażyki.
 • 21.03. GODZ. 15.30-17.00, DOGOŃ ŻYRAFĘ: WIOSENNE UBRANIA
  Czy wiosna już do nas zawitała na dobre? Co założyć na wiosenny spacer? Jakie zimowe ubranie możemy schować do szafy? Wspólnie zastanowimy się, co powinno znaleźć się w „wiosennej szafie”, jak zmienić garderobę, żeby nie było nam za gorąco, ani za zimno… W ruch pójdzie także chusta, chusteczki i kolorowy tunel. Serdecznie zapraszamy!!!
 • 28.03. GODZ. 15.30-17.00, DOGOŃ ŻYRAFĘ: POGODA – TWORZENIE POGODOWEJ MAPY
  Co to jest pogoda? Skąd jest deszcz? Gdzie śpi słońce? Czy wiatr można usłyszeć, zobaczyć czy poczuć? Podczas tego spotkania wspólnie z Żyrafą spróbujemy stworzyć własną pogodową mapę. Zrobimy także kalendarz pogodowy na najbliższy tydzień. Oczywiście nie zabraknie także pogodowych czytanek, rymowanek i pogodnych zabaw. Na koniec wspólnie zrelaksujemy się podczas wyciszających masażyków.

SPOTKANIE ZE SPECJALISTĄ

 • 24.03. GODZ. 10.00-12.00, SPOTKANIE ZE SPECJALISTĄ: SPOTKANIE Z TEATREM
  Na zajęciach dowiemy się jak można łatwo i szybko zrobić pacynkę. Jakie przedmioty codziennego użytku można wykorzystać w „domowym teatrze”. Na początku zajęć zrobimy prawdziwą aktorską rozgrzewkę. A może rodzicom uda się zagrać mini przedstawienie dla dzieci? A może to dzieci zaskoczą rodziców? Serdecznie zapraszamy na piątkowe spotkanie z teatrem…. Zajęcia poprowadzi Agnieszka Kolanowska - absolwentka logopedii, filologii polskiej i teatrologii, aktorka, instruktorka teatralna. Od 2009 roku związana z Teatrem Figur w Krakowie, zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Brała udział w licznych festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą (m.in. Festiwal Boska Komedia w Krakowie, Korczak Festiwal w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalkowych w Bielsku Białej, FETA Festiwal w Gdańsku, w Seulu, Tajpej, Waszyngtonie, Moskwie, Słowenii). Od września 2015 współpracuje z Fundacją Hipoterapia - Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz z Fundacją Czerwone Noski - Klown w szpitalu. Autorka licznych programów warsztatowych dla dzieci.

powrót do listy zapowiedzi...

 

 

 

WCZYTYWANIE