Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Zapowiedź
Marzec w Klubie Rodziców - Klub Jędruś

Marzec w Klubie Rodziców - Klub Jędruś

Klub Jędruś

2-30 marca 2017 r., os. Centrum A 6a

Program wydarzeń Klubu Rodziców w Klubie Jędruś na marzec 2017 r.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

NOWOHUCKA BAZA RODZINNA

 • 2, 9, 16, 23, 30.03. GODZ. 16.00-17.00, NOWOHUCKA BAZA RODZINNA
  Nieformalne spotkania rodziców z dziećmi. Dla dzieci - przestrzeń do zabawy, nawiązywania więzi, uczenie się relacji w grupie; dla rodziców – okazja do spotkania się i wymiany doświadczeń. Czas na konsultowanie programu Klubu Rodziców i partycypacyjne jego współtworzenie.

GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH

 • 2, 9, 16, 23, 30.03. GODZ. 17.00-18.00, GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH
  Gimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu. Prowadzenie: Katarzyna Niklas-Wołoszyn, psycholog, terapeutka rodzinna, psychodramatystka, mama dwóch brykających dziewczyn, Blanki i Adeli.
 • 9.03., GODZ. 11.00-12.30, WARSZTATY CHUSTOWE: WIĄZANIE TYPU 2X
  Wiązanie typu 2X, przeznaczone jest dla dzieci w wieku od ok. 4 miesiąca. Wstępem do spotkania będzie krótka część teoretyczna, podczas której między innymi omówimy zasady dobrego noszenia, a także prawidłową pozycję w chuście w kontekście aparatu ruchowego u dziecka. Do nauki wiązania korzystamy z chust tkanych. Bardzo proszę o informację, jeżeli ktoś z uczestników nie posiada własnej chusty. Aby zapewnić komfort uczestnikom liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy. Prowadzenie: Izabela Kaczmarczyk - Doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich.

WARSZTATY DLA RODZICÓW

 • 3.03. GODZ. 17.00-18.30, SPOTKANIE Z DOULĄ: PLAN PORODU
  Co to jest Plan Porodu? Jakie informacje powinien zawierać ten dokument? Jak go opracować? Podczas spotkania poruszymy zagadnienia związanymi z Planem Porodu. Omówimy wszystkie zawarte w nim kwestie. Rozwiejemy wszystkie powstałe wątpliwości, a przede wszystkim powiemy sobie, jak ważnym jest dokumentem, w tym szczególnym dla nas dniu. Prowadzenie: Doula Izabela Kaczmarczyk
 • 10, 17, 31.03. GODZ. 17.00-18.30, WARSZTATY DLA RODZICÓW: WORK-LIFE BALANCE
  Warsztaty poszukiwania harmonii między różnymi rolami, jakie pełnimy w życiu. Do udziału zapraszamy zarówno rodziców pracujących zawodowo, jak i przebywających na urlopach macierzyńskich/tacierzyńskich, wychowawczych, pracujących w domu i tych, którzy myślą o powrocie do pracy lub szukają zatrudnienia. To warsztaty dla wszystkich, którzy czują, że chcieliby zadbać o swój życiowy balans. Warsztaty zostały zaplanowane tak, że można wziąć udział w całym cyklu lub w pojedynczym spotkaniu. Na każde spotkanie obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Prowadzenie: Marta Chlanda - socjolożka, trenerka umiejętności społecznych, mama Janka i Kajtka, poszukiwaczka życiowej równowagi.
 • 24.03. GODZ. 17.00-18.30, KRĄG OPOWIEŚCI PORODOWYCH
  Spotkanie dla kobiet, podczas którego będą mogły w bezpiecznych, kameralnych warunkach podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi nie tylko z samym porodem. Prowadzenie: Izabela Kaczmarczyk, doula

KLUB OJCÓW

 • 30.03., godz. 18.30-21.00, KLUB OJCÓW
  Spotkanie przeznaczone specjalnie dla ojców. Przestrzeń do swobodnej rozmowy, wymiany wiedzy i doświadczeń, a także wspólnego majsterkowania. Prowadzenie: Michał Urbański, majsterkowicz pasjonat, tata Helki i Tadzia.

PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA

 • 4.03. GODZ. 11.30-13.30, PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA: TWORZYMY MAPĘ MARZEŃ
  Zapraszamy na twórcze warsztaty tworzenia Mapy Marzeń, podczas których wyżyjemy się nieco artystycznie i stworzymy mapę, która będzie drogowskazem do osiągania naszych celów i realizowania marzeń. Prowadzenie: Marta Chlanda - socjolożka, trenerka umiejętności społecznych, mama Janka i Kajtka, poszukiwaczka życiowej równowagi.
 • 18.03. GODZ. 11.30-13.30, PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA: BUDUJEMY NOWĄ HUTĘ!
  Warsztaty techniczno-plastyczne w dużym formacie połączone z rozmową o budżecie obywatelskim. Najpierw wspólnie stworzymy mapę 3D Nowej Huty a następnie wypełnimy ją pomysłami na zmiany, które uczynią dzielnicę bardziej przyjazną dzieciom i ich rodzicom.
 • 25.03. GODZ. 11.30-13.30, PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA: ŁAPACZE SNÓW
  Kreatywne warsztaty dla rodziców i dzieci. Wspólnie wykonamy „łapacze snów”, kolorowe ozdoby z piórami, paciorkami i innymi elementami, inspirowane tradycyjnymi amuletami północnoamerykańskich Indian.

powrót do listy zapowiedzi...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE