Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Zapowiedź
Kwiecień w Klubie Rodziców - Klub Jędruś

Kwiecień w Klubie Rodziców - Klub Jędruś

Klub Jędruś

6-28 kwietnia 2017 r., os. Centrum A 6a

Program wydarzeń Klubu Rodziców w Klubie Jędruś na kwiecień 2017 r.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

NOWOHUCKA BAZA RODZINNA

 • 13, 27.04., GODZ. 16.00-17.00, NOWOHUCKA BAZA RODZINNA
  Nieformalne spotkania rodziców z dziećmi. Dla dzieci - przestrzeń do zabawy, nawiązywania więzi, uczenie się relacji w grupie; dla rodziców – okazja do spotkania się i wymiany doświadczeń. Czas na konsultowanie programu Klubu Rodziców i partycypacyjne jego współtworzenie.

GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH

 • 6, 20.04. GODZ. 17.00-18.00, GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH
  Gimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu. Prowadzenie: Katarzyna Niklas-Wołoszyn, psycholog, terapeutka rodzinna, psychodramatystka, mama dwóch brykających dziewczyn, Blanki i Adeli.

WARSZTATY DLA RODZICÓW

 • 6.04., GODZ. 11.00-12.30 WARSZTATY CHUSTOWE: PLECAK
  Warsztaty z wiązania chusty dla rodziców. Podczas kwietniowych zajęć uczestnicy dowiedzą się jak wykonać wiązanie plecak. Organizatorzy proszą o informację, jeżeli ktoś z uczestników nie posiada własnej chusty. Aby zapewnić komfort uczestnikom liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy. Prowadzenie: Izabela Kaczmarczyk - doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich.
 • 7.04. GODZ. 17.00-18.30, WARSZTATY DLA RODZICÓW: SMACZNEGO!
  Jak zjeść rodzinny posiłek w miłej atmosferze? Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko jest niejadkiem czy smakoszem, przepada za kaszą jaglaną czy czekoladą, potrafi wysiedzieć przy stole pół godziny czy 10 minut, wraz z posiłkiem możesz podarować mu ciepło, bliskość, poczucie bezpieczeństwa. Jak sprawić, by wspólny obiad był czasem wolnym od stresu? Co zrobić, by atmosfera przy stole sprzyjała budowaniu relacji? I czy rzeczywiście dziecko musi zjeść „jeszcze jedną łyżeczkę?” Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy 7 kwietnia w Klubie Jędruś. Prowadzenie: Katarzyna Stawiarska, psycholożka, trenerka, mama Antosia i Zosi.
 • 20.04, GODZ. 11.00-12.30, WARSZTATY PIELUCHOWANIA WIELORAZOWEGO
  Pieluchy wielorazowe to już nie tetra i ceratka. To pieluszki proste w obsłudze, wykonane z nowoczesnych i chłonnych materiałów, które cieszą oko i portfel. Jeśli chcesz przekonać się, że to łatwe, tanie i ekologiczne zapraszamy na warsztaty pieluchowania wielorazowego. Opowiemy, co warto kupić dla noworodka i większego dziecka, jak używać pieluszek i jak je prać oraz dlaczego to uzależnia. Warsztaty poprowadzą Anna Bieniek i Maria Porwoł - dwie mamy z krwi i kości, będące dowodem na to, że „da się” wygodnie, ekologicznie i przede wszystkim zdrowo dla naszych dzieci.
 • 21.04., GODZ. 17.00-18.30 WARSZTATY DLA RODZICÓW: „DOBRY START" CZYLI JAK W PEŁNI WYKORZYSTAĆ POTENCJAŁ PSYCHORUCHOWY NASZEGO DZIECKA W PIERWSZYM ROKU ŻYCIA
  Podczas zajęć poruszone będą następujące tematy: prawidłowy rozwój w pierwszym roku życia dziecka; "kamienie milowe" w rozwoju dziecka, czyli kluczowe momenty świadczące o zdrowym rozwoju psychomotorycznym niemowlęcia - jak ich nie przegapić i jak je prawidłowo stymulować?; omówienie kluczowych metod stymulujących właściwy rozwój psychomotoryczny dziecka w pierwszym roku życia oraz omówienie i dobór sprzętu wspomagającego zdrowy rozwój niemowlęcia (leżaczki, maty, nosidełka oraz zabawki). Prowadzenie: Magdalena Rusiecka, fizjoterapeutka.

KLUB OJCÓW

 • 28.04., GODZ. 17.00-18.30 KLUB OJCÓW
  Spotkanie przeznaczone specjalnie dla ojców. Przestrzeń do swobodnej rozmowy, wymiany wiedzy i doświadczeń, a także wspólnego majsterkowania. Prowadzenie: Michał Urbański, majsterkowicz pasjonat, tata Helki i Tadzia.

PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA

 • 1.04., GODZ. 11.30-13.30 PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA: WIELKANOCNE WARSZTATY RODZINNE
  Co zrobić z opakowaniami po jajkach, które wykorzystujemy do świątecznych ciast? Z kartonowych opakowań można na przykład stworzyć zwierzaki, pojazdy i kwiaty. To wszystko i wiele więcej, na co tylko pozwoli wyobraźnia, będzie można zrobić podczas wielkanocnych warsztatów w Klubie Jędruś pod okiem prowadzącej Anny Rateckiej.
 • 8.04., GODZ. 11.30-13.30 PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA: WARSZTATY OGRODNICZE
  Wraz z nadejściem wiosny przygotujemy się do zazieleniania naszych parapetów, balkonów i skweru przed Jędrusiem. Przygotujemy sadzonki kwiatów i ziół, a także zasiejemy rzeżuchę, która wprowadzi wiosenny nastrój do naszych domów. Prowadzenie: Gosia Szymczyk-Karnasiewicz – aktywistka nowohucka, ogrodniczka miejska.
 • 22.04. GODZ. 11.30-13.30, PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA: O CHLEBIE
  Podczas warsztatów dzieci razem z rodzicami będą rozmawiać o chlebie oraz sami wyrobią chleb z przyniesionego zakwasu. Prowadzenie: Maciek Polański, tata Maksa, kucharz z zamiłowania.

powrót do listy zapowiedzi...

 

 

 

WCZYTYWANIE