Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Zapowiedź
Kwiecień w Klubie Rodziców - Klub 303

Kwiecień w Klubie Rodziców - Klub 303

Klub 303

4-25 kwietnia 2017 r., os. Dywizjonu 303 nr 1

Program wydarzeń Klubu Rodziców w Klubie 303 na kwiecień 2017 r.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

Zajęcia są przeznaczone dla rodziców i dzieci w wieku 1-3.

Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Uwaga: Odwołane zajęcia Dogoń Żyrafę w dniu 11.04.!

DOGOŃ ŻYRAFĘ
wtorki godz. 15.30-17.00

Dogoń Żyrafę – rodzinne zajęcia podzielone na kilka aktywności: zabawa paluszkowa, zabawa edukacyjna, charakteryzacja, zabawa dźwiękowa, zabawa ruchowa lub taniec, ćwiczenie teatralne, teatr cieni, zabawa plastyczna, ćwiczenia wstępne z żonglowania.

 • 4.04., GODZ. 15.30-17.00, DOGOŃ ŻYRAFĘ: MAKARONOWE ŚLIMAKI
  Jak długi może być makaron? Czy ślimaki chodzą szybko czy wolno? A co się stanie jak połączymy makaron ze ślimakiem – czy można stworzyć makaronowego ślimaka? A może uda się stworzyć inne makaronowe zwierzaki? Jeśli chcecie Państwo wraz z dziećmi stworzyć makaronowe cudeńka, zapraszamy do Klubu 303 na makaronowe spotkanie z Żyrafą. Na początku oczywiście nie zabraknie rozgrzewających rymowanek, a na koniec wyciszanek.
 • ODWOŁANE! 11.04., GODZ. 15.30-17.00, DOGOŃ ŻYRAFĘ: POD PIANKOWĄ PIERZYNKĄ
  Co można znaleźć pod pierzynką? A co można znaleźć pod piankową pierzynką? Co tam się schowało? Czy to jest małe czy duże? Okrągłe czy kwadratowe? Na te pytania wspólnie z Żyrafą poszukamy odpowiedzi na wtorkowych zajęciach w Klubie 303. Jednak zanim przejdziemy do poszukiwań rozgrzejemy nasze paluszki recytując ulubione wierszyki i rymowanki, pobawimy się małymi chusteczkami i dużą chustą.
 • 18.04., GODZ. 15.30-17.00, DOGOŃ ŻYRAFĘ: KOPCIUSZEK
  Kto zna Kopciuszka? Kto się chce zmienić w Kopciuszka? Co łatwiej wziąć w małe rączki fasolę czy groch? Do którego kubeczka włożyć nasionka? Jeśli macie ochotę na „Kopciuszkowe zabawy” serdecznie zapraszamy na zajęcia Dogoń Żyrafę. Podczas wtorkowego spotkania zarówno małe, jak i duże rączki będą miały okazję poćwiczyć sprawność. Będzie to też pora na rozwijanie spostrzegawczości. Oczywiście nie zabraknie też paluszkowych wierszyków, rozgrzewki, zabaw z kolorową chustą czy tunelem.
 • 25.04., GODZ. 15.30-17.00, DOGOŃ ŻYRAFĘ: ŚLADY NA MĄCE
  Czyje to rączki? Czyje to stópki? Jaki ślad zostawi wąż a jakie ślady zostawia pies? Czy można narysować coś na mące? Wraz z Żyrafą na wtorkowym spotkaniu przyglądniemy się wszelkim śladom dużym i małym. Sami też spróbujemy odbić ślady rąk, stóp, a może nawet uda nam się stworzyć mączna arcydzieło. Zanim jednak zajmiemy się „tropieniem” rozgrzejemy nasze rączki i nóżki podczas ulubionych rymowanek, pogonimy dziki i żyrafy, a także zrobimy masażyki.

SPOTKANIE ZE SPECJALISTĄ

 • 14.04., GODZ. 10.00-12.00, SPECJALISTA: SPOTKANIE Z TEATREM cz. 2
  Co to jest scenografia teatralna? Czy w domu też można zrobić scenografię? Jaką scenografię można stworzyć na Wielkanoc? Wspólnie z dziećmi podczas tego spotkania przygotujemy różnego rodzaju dekoracje. Będzie to czas na kreatywne spędzenie piątkowego przedpołudnia, dzieci będą mogły poćwiczyć rączki, paluszki, a Rodzice „puścić wodze wyobraźni”. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Kolanowska - absolwentka logopedii, filologii polskiej i teatrologii, aktorka, instruktorka teatralna. Od 2009 roku związana z Teatrem Figur w Krakowie. Brała udział w licznych festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą. Od września 2015 współpracuje z Fundacją Hipoterapia - Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych oraz z Fundacją Czerwone Noski - Klown w szpitalu. Autorka licznych programów warsztatowych dla dzieci.
 • 21.04., GODZ. 10.00-12.00, SPECJALISTA: SPOTKANIE Z LOGORYTMIKĄ
  Jak ćwiczyć z dzieckiem, aby rozwinąć poczucie rytmu przez ruch? Co zrobić, aby dziecko prawidłowo oddychało? W jaki sposób nauczyć dziecko szybkiej reakcji na bodziec dźwiękowy, wzrokowy i ruchowy? Podczas piątkowego spotkania Rodzice wraz z dziećmi będą mieli okazję poznać wybrane ćwiczenia, które później można spokojnie stosować w domu, aby dziecko prawidłowo rozwijało mowę. Prowadzącą spotkanie będzie Agnieszka Kolanowska - absolwentka logopedii, filologii polskiej i teatrologii, aktorka, instruktorka teatralna. Od 2009 roku związana z Teatrem Figur w Krakowie. W roku 2017 ukończyła szkolenie Logorytmika – ruch, słuch, słowo nabywając wiedzę i umiejętności do prowadzenia zajęć logorytmicznych.

powrót do listy zapowiedzi...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE