Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Zapowiedź
Katarzynki i Andrzejki w Klubie Jedność

Katarzynki i Andrzejki w Klubie Jedność

Klub Jedność

29 listopada 2017 r. - godz. 17.00, ul. Drożyska 3c

W andrzejkowy wieczór zapraszamy do Klubu Jedność, aby poznać zwyczaje i wróżby zarówno Katarzynkowe jak i Andrzejkowe. Usłyszymy wiele ciekawostek związanych z tymi świętami, polecamy zabawy ruchowe przy muzyce, "wesołe wróżby", quiz i rozwiązywanie krzyżówki, będzie tajemniczo, ciekawie i wesoło.

Wstęp: 5 zł

Tradycyjnie w nocy z 24 na25 listopada, tj. w wigilię św. Katarzyny Aleksandryjskiej, odbywały się wróżby młodych mężczyzn dotyczące ożenku i poszukiwania partnerki – tzw. Katarzynki. Współcześnie popularniejsze są Andrzejki – noc wróżb z 29 na 30 listopada, podczas których panny pragnął uchylić rąbka tajemnicy, jaka przyszłość uczuciowa ich czeka.

powrót do listy zapowiedzi...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE