Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Zapowiedź
Nowohuckie mury na rubieżach nieba - koncert poetycki i warsztaty

Nowohuckie mury na rubieżach nieba - koncert poetycki i warsztaty

Klub Herkules

12 październik 2019 r. - godz. 18.00, ul. gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29

Jedną z propozycji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na tegoroczną Noc Poezji będzie koncert poetycki tradycyjnie już organizowany w jednym z peryferyjnych klubów Ośrodka.

Projekt realizowany w ramach marki Krakowskie Noce - Noc Poezji. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Krakowa.

W tym roku zaprosimy do Klubu Herkules, gdzie od godz. 18 spotkamy się z twórczością Jacka Kaczmarskiego. Recital piosenek Wielkiego Barda i swoich własnych będących nawiązaniem do twórczości idola wykona Przemysław Wróblewski.

Następnie uczestnicy wydarzenia przystąpią do pracy nad nowohuckimi murami (będziemy je nie tyle stawiać, czy obalać, co zdobić), których wielkoformatowe wydruki pojawią się na ścianach sali Klubu. Będą to kontury ilustrujące różne oblicza Nowej Huty: od wsi podkrakowskich, kamieniczek neorenesansowych w „starej” Hucie, Pałacu Dożów i Kombinatu, kościołów, obiektów drewnianej sztuki sakralnej, dworów i pałaców, Kopca Wandy, bloków z wielkiej płyty, dawnego lotniska w Czyżynach. Zadaniem uczestników będzie pomalowanie wydruków i uzupełnienie ich detalami tak, aby ożyły, a następnie ozdobienie poetyckimi hasłami – cytatami autorstwa patronów tego rocznej Nocy Poezji. Dzięki temu w przerwie koncertu ożywimy wnętrze wielowymiarowymi poetycko – malarskimi obrazami naszej Małej Ojczyzny – w 70 – lecie jej powstania.

Podczas drugiej części koncertu wystąpi krakowski zespół No Stress, który wykona piosenki z lat 50 – 80: w trakcie występu płynnie przejdziemy od utworów poezji śpiewanej (autorstwa Stachury, SDM, Piwnicy Pod Baranami, Sławy Przybylskiej) do klimatu nowohuckiej potańcówki z dawnych lat, tak aby cała sala mogła włączyć się we wspólne śpiewnie oraz zatańczyć wśród własnoręcznie stworzonych nowohuckich pejzażów.

powrót do listy zapowiedzi...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE