Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Zapowiedź
Klub Rodziców w Klubie Dukat - listopad

Klub Rodziców w Klubie Dukat - listopad

Klub Dukat

listopad 2019 r., ul. Styczna 1

Program wydarzeń w Klubie Rodziców w Klubie Dukat na listopad.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

BABY CAFE

Drzwi do rodzinnej kawiarenki są szeroko otwarte dla mieszkańców Grębałowa i okolicznych osiedli, by wspólnie spędzać czas, wymieniając się doświadczeniami i w swobodnej atmosferze rozmawiając o sprawach ważnych dla rodzin z małymi dziećmi. Niezależnie od podejmowanej tematyki nuda nie grozi najmłodszym uczestnikom kawiarenki - rozrywkę i zabawę zapewnią im instruktorzy Klubu Dukat.

  • 6.11. GODZ. 17.00-18.00, ZIMOWA DELIKATNOŚĆ

Tematem spotkania, skierowanym do mam, będzie makijaż dzienny, dostosowany do każdego rodzaju skóry, wieku i urody. Makijażystka pokaże jak poprawnie dobierać podstawowe kosmetyki. Postara się również odpowiedzieć na pytania dotyczące makijażu oraz pokaże jak wykonać szybki, ale efektowny make-up.

  • 13.11. GODZ. 17.00-18.00, W INDIAŃSKIEJ WIOSCE

Podczas kolejnego spotkania uczestnicy przeniosą się do indiańskiej wioski. Poznają obowiązujące dużych i małych mieszkańców zasady, tryb życia Indian i ich zwyczaje. Dowiedzą jak powstawały indiańskie siedziby i z czego je budowano. Wcielą w małego Indianina, pobawią jego zabawkami i usłyszą, czego uczyli i oczekiwali od swoich dzieci czerwonoskórzy rodzice. Poznają indiańską legendę o Duchu Kukurydzy.

AKADEMIA MĄDREGO RODZICA

Akademia Mądrego Rodzica to spotkania ze specjalistami różnych dziedzin. Ich celem jest pomoc w rozwijaniu kompetencji rodzicielskich, wiedzy i umiejętności opiekuńczych oraz wychowawczych, a także wsparcie budowania prawidłowych więzi rodzinnych. W ramach Klubu Rodziców staramy się wspierać Was w zmaganiach z rodzicielską codziennością.

  • 7.11. GODZ. 10.30-11.30, CZYM SIĘ BAWIĆ, W CO SIĘ BAWIĆ?

Tematem kolejnych zajęć będzie integracja sensoryczna, dzięki której można prawidłowo odbierać oraz interpretować bodźce zmysłowe. Pozwala to właściwie reagować na zaistniałą sytuację. W przypadku, gdy proces integracji sensorycznej nie przebiega prawidłowo, pojawiają się problemy w funkcjonowaniu oraz zachowaniu dziecka. Podczas spotkania pedagog zrozumiale objaśni rodzicom ten trudny temat oraz opowie jak poprzez odpowiedni dobór zabawek wspierać rozwój dziecka.

  • 20.11. GODZ. 17.00-18.00, ZDROWY START! ZAJĘCIA Z FIZJOTERAPEUTĄ

Gościem kolejnego spotkania będzie fizjoterapeuta. W trakcie wykładu rodzice dowiedzą się, jakie umiejętności powinno nabyć dziecko w pierwszym roku swojego życia, jak wspomagać jego rozwój ruchowy oraz czego unikać, by go nie zaburzyć. Warto wiedzieć na co zwracać szczególną uwagę i kiedy szukać porady lekarza lub pomocy fizjoterapeuty dziecięcego.

  • 27.11. GODZ. 17.00-18.00, SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO

Kolejne spotkanie poświęcone będzie tematowi żywienia dzieci. To zagadnienie, które często spędza rodzicom sen z powiek. Dietetyk kliniczny opowie rodzicom jak zachęcić dzieci do jedzenia zdrowych posiłków. Druga część spotkania będzie realizowana w formie warsztatowej. Uczestnicy samodzielnie nauczą się przygotowywać zdrowe pasty warzywne, jako alternatywę dla słodkich śniadań.

powrót do listy zapowiedzi...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE