Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Zapowiedź
Klub Rodziców w Klubie Jędruś - wrzesień

Klub Rodziców w Klubie Jędruś - wrzesień

Klub Jędruś

wrzesień 2020 r., os. Centrum A 6a

Program wydarzeń w Klubie Rodziców w Klubie Jędruś na wrzesień.

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy!

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

CENTRUM MAM

 • 8.09. godz. 18.00, Poznajmy się!Zapraszamy wszystkie mieszkanki Nowej Huty i nie tylko do lokalnego „babińca” na osiedlu Centrum A. Spotkanie otwierające cykl będzie miało charakter integracyjny. Poznamy się, porozmawiamy trochę o naszych potrzebach, trochę o rozumieniu kobiecości. Na koniec zaprosimy Was na kilka ćwiczeń ruchowych na poruszenie energii w ciele i zebranie sił na nowy rok szkolny. Nie zabraknie również technik relaksacji.

  Prowadząca: Zofia Noworól-Ostrowska – nauczycielka jogi klasycznej, choreografka, badaczka kultury. Prowadzi zajęcia improwizacji tańca, eksperymentalne działania ruchowe i praktyki zmysłowe. Założycielka Komuczemu - przestrzeni rozwoju osobistego. Szczęśliwa mama.
 • 22.09. godz. 18.00, Kto jest z nami, ręka w górę!
  Wszystko na Twoich barkach? Ręce Ci już opadają? Dłonie, ręce i barki potrafią dużo udźwignąć! Umówmy się – dzieci i codzienne zakupy ważą swoje. Dobrze abyśmy wiedziały, jak spowodować by zniwelować obrzęk, usunąć zmęczenie, pobudzić krążenie i odblokować węzły. Podczas kolejnego spotkania w Centrum Mam nauczymy się podstaw masażu limfatycznego by pomóż sobie i innym dziewczynom dbać o swoje zdrowie. Ruchy nie są skomplikowane, nie ma tu urozmaiconych chwytów, tym bardziej, że naczynia limfatyczne położone są płytko. Masaż ten jest bardzo delikatny, relaksujący i uspokajający. Każda z Was niezależnie od umiejętności i wieku może się nauczyć paru przydatnych technik. Nie patrzymy na wiek, wzrost, wagę - uczymy się jak pomagać sobie nawzajem!
  Prowadzenie: Agnieszka Markowska – licencjonowana fizjoterapeutka uroginekologiczna. Absolwentka studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia oraz wyższej szkoły rehabilitacji i masażu.

RODZICIELSKIE KOŁO RATUNKOWE

Prowadzenie: Sławomir Woch - psycholog od 8 lat prowadzi warsztaty kompetencji społecznych. Prowadził zajęcia dla ojców w Klubie Jędruś i dla MOPS Andrychów. Tata 9-cio letniego syna i 6-letniej córki.Kamilla Szczyrek - psycholog, trener umiejętności społecznych i rodzicielskich. Prowadziła zajęcia dla rodziców w Klubie Jędruś. Posiada uprawnienia do prowadzenia "Szkoły dla rodziców" warsztatów na podstawie książki "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły" A. Feber, E. Mazlish. Prywatnie mama dwójki dzieci.

 • 10.09. godz. 19.45, Frustracja rodzica- jak sobie z nią radzićRodzicielstwo oprócz satysfakcji z bycia mamą/tatą niesie niekiedy z sobą frustrację. Mogą to być nieprzespane noce, trudności z pogodzeniem obowiązków rodzinnych z życiem zawodowym czy niezrozumiałe zachowanie dziecka. Proponowane w Klubie Rodziców warsztaty przeznaczone są dla rodziców, których rzeczywistość odbiega niekiedy od wizji idealnej rodziny z reklamy płatków śniadaniowych. 
 • 24.09. godz. 19.45, Rodzeństwo - wyzwania i zaletyKiedy myśleliście o drugim czy trzecim dziecku w głowie była wizja roześmianych dzieci z Bullerbyn, które bawią się i niewinnie psocą. Potem okazało się, że w życiu nie jest już tak różowo. Dzieci bywają o siebie zazdrosne, chcą się bawić tą samą zabawką i żadne nie chce ustąpić... Za to na placu zabaw jedno skoczyłby w ogień za drugim. Zapraszamy na warsztat o blaskach i cieniach wychowywania rodzeństwa.

PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA

 • 26.09. godz. 11.30, Piknik otwierającySąsiedzi i sąsiadki! Za nami trudny okres! Czas rozłąki, czas zamkniętych drzwi. Nie martwcie się! Nauczyliśmy się celebrować ważne dla nas chwile z większą troską o zdrowie własne oraz innych. Wrzesień to dla naszej Jędrusiowej społeczności czas wyczekiwanych spotkań i powrotów! Spotkajmy się w sobotnie przedpołudnie na pikniku. Zobaczycie, ile można robić razem, zachowując jednocześnie rozsądny dystans!

powrót do listy zapowiedzi...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE