Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Zapowiedzi

Filtr wyszukiwania:  

Rozwiń skrzydła umiejętności z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta

Rozwiń skrzydła umiejętności z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta

2020/2021

O tym, że 2020 rok jest szczególny - nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Regulacje, wprowadzane dla zatrzymania postępu pandemii, wymusiły wiele zmian w naszym codziennym funkcjonowaniu, odciskając się w znacznym stopniu również na instytucjach kultury. Ale pomimo ograniczeń, zachowując odpowiednie środki bezpieczeństwa, wciąż możemy zaspokajać potrzebę rozwijania pasji, odkrywania w sobie nowych talentów, jak również kontaktu z rówieśnikami. Po wakacyjnej przerwie w trzynastu klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta wracają zajęcia stałe - kursy całoroczne i spotkania cykliczne. W ofercie placówek znajdzie się znów ponad 150 zajęć - artystycznych, językowych, muzycznych, tanecznych, ruchowych i wiele innych, dostępnych w lokalizacjach na terenie całej Nowej Huty. Kluby Ośrodka Kultury planują ponad 25 nowych propozycji, a wśród nich - bardzo nietypowe.

czytaj więcej...

Wrzesień w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

Wrzesień w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

wrzesień 2020 r.

Wraz z pierwszym dzwonkiem i my zaczynamy kolejny rok kulturalno-oświatowy. Przygotowaliśmy dla Was bogatą OFERTĘ ZAJĘĆ STAŁYCH, z których większość ruszy już we wrześniu. W tym miesiącu zapraszamy Was także na liczne spotkania w KLUBACH RODZICÓW, do ZAKOLA POEZJI, na jędrusiową POTAŃCÓWKĘ TRADYCYJNĄ i już wkrótce na poremontowe otwarcie Klubu Jedność.

W związku z panującą pandemią, dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie zajęcia i spotkania realizowane były zgodnie z obowiązującymi wymogami sanitarnymi.

Bądźcie z nami!

czytaj więcej...

62. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Koncert na trudny czas…

62. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! – Koncert na trudny czas…

Nowa Huta. Dlaczego Nie ?!

28 września 2020 r., godz. 19.00

Z nadzieją, z wdzięcznością, z wiarą powraca po przymusowej przerwie cykl Nowa Huta. Dlaczego Nie?! 28 września 2020 o godz. 19.00 w Klasztorze oo. Cystersów w Mogile (ul. Klasztorna 11) rozpocznie się jego 62. edycja. Wystąpi w niej liczne grono krakowskich artystów. Koncert obejrzeć będzie można bezpłatnie na żywo – w ograniczonej liczbie przed sceną oraz w największej sali koncertowej świata - Internecie. Także towarzysząca cyklowi zbiórka funduszy na rzecz nowohuckiego Hospicjum św. Łazarza odbędzie się na dwa sposoby: wśród widzów kwestować będą wolontariusze, datki przekazywać można również on-line.

czytaj więcej...

Dni Otwarte Klubu Jedność!

Dni Otwarte Klubu Jedność!

Klub Jedność

25-27 września 2020 r., ul. Drożyska 3c

Odnowiony Klub Jedność, czyli Tworzymy to miejsce razem

Wschodnie peryferia Krakowa zyskały nowoczesną placówkę kultury. Klub Jedność w osiedlu Wolica otwiera się dla mieszkańców z zupełnie nowym obliczem. Dzięki środkom Gminy Miejskiej Kraków było możliwe przeprowadzenie kompleksowej modernizacji, która wraz z montażem wyposażenia trwała w sumie 11 miesięcy. Warto podkreślić nieocenione wsparcie Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Klub Jedność stał się nie tylko nowoczesną i funkcjonalną placówką, ale zyskał też dodatkową przestrzeń. Przed modernizacją prowadził działalność na 131 m2, obecnie ma już do dyspozycji 417 m2 (na dwóch kondygnacjach). Stał się tym samym jednym z największych klubów w strukturze Ośrodka Kultury Kraków–Nowa Huta. Włączanie lokalnych społeczności jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ przyświeca nam hasło Tworzymy to miejsce razem. To miejsce, czyli w tym kontekście Klub Jedność, którego zarówno wnętrza jak i oferta programowa zostały zaprojektowane wspólnie z mieszkańcami.

czytaj więcej...

Wrzesień w Klubie Krzeslawice - on-line

Wrzesień w Klubie Krzeslawice - on-line

Klub Krzesławice

wrzesień 2020 r.

Ze względu na trwające prace remontowe, Klub Krzesławice we wrześniu kontynuuje działania w formie on-line. Warsztaty Artystyczne Krzesławice on-line to propozycja dla starszych i młodszych miłośników sztuki w różnym wydaniu. Działania prezentowane będą w formie instruktażu na fanpage'u Klubu w serwisie Facebook

Poniżej szczegółowy plan warsztatów on-line.

czytaj więcej...

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego

Masz ciekawy pomysł na co wydać publiczne pieniądze, by dobrze służyły mieszkańcom regionu? Nie czekaj i zgłoś swój projekt w 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. To łatwiejsze niż myślisz, liczy się przede wszystkim kreatywność i odrobina chęci. Jeśli Twój projekt wygra głosowanie to Urząd Marszałkowski zrealizuje to zadanie lub powierzy jego wykonanie organizacji pozarządowej. W tym roku mieszkańcy Małopolski mogą zgłaszać zadania od 1 września do 15 października 2020 roku.

Więcej informacji na temat Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego można znaleźć na www.bo.malopolska.pl.

czytaj więcej...

Rekrutacja do Nowohuckiej Akademii Seniora 2020/21

Rekrutacja do Nowohuckiej Akademii Seniora 2020/21

od 1 września 2020 r., os. Centrum A 6a

Kolejny rok w Nowohuckiej Akademii Seniora przed nami. Ze względu na wciąż zmieniającą się sytuację związaną z koronawirusem staramy się przygotować i uwzględnić wszelkie możliwe aspekty funkcjonowania w nowym roku akademickim. Z informacji od Seniorów wiemy, że brakuje im organizowanych zajęć jak również kontaktu ze sobą.

czytaj więcej...

Zajrzyj do Huty, zajrzyj do Klubu Aneks!

Zajrzyj do Huty, zajrzyj do Klubu Aneks!

Klub Aneks

Razem z Muzeum Nowej Huty – Oddziałem Muzeum Krakowa i instytucjami partnerskimi zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji wydarzenia "Zajrzyj do Huty". W tegorocznym programie znajdą się dwie propozycje przygotowane przez Klub Aneks (ul. A. Mycielskiego 11). W sobotę 19 września w godzinach 11.00-13.00 zaprosi na Spacer po Łuczanowicach oraz Warsztaty plastyczne.

Osiedle Łuczanowice to ważne miejsce na historycznej i kulturalnej mapie Krakowa za sprawą zlokalizowanego tu zespołu pałacowo-parkowego: Pałacu Mycielskich i otaczającego go, wpisanego do rejestru zabytków dawnego parku dworskiego, do którego drzewa sprowadzano z całego terenu dawnej Polski. Uczestnicy spaceru po Łuczanowicach będą samodzielnie zwiedzać Pałac i jego otoczenie, powędrują też na Kopiec Lutrów, z którego widać nie tylko nowohuckie przestrzenie, ale przy dobrej pogodzie rozpościera się piękny widok na Tatry i Beskidy. Klub Aneks przygotuje dla chętnych mapki z krótkim opisem zwiedzanych miejsc.

W ramach warsztatów plastycznych dla różnych grup wiekowych - dzieci, młodzieży i dorosłych - powstaną przestrzenne drzewa szczęścia, wycinane ze sklejki. Koszt uczestnictwa w warsztatach to 10 zł od osoby. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy do 17.09. mailowo lub telefonicznie: aneks@krakownh.pl; tel. 12 685 00 34; 504 419 247.

Pełny program tegorocznej edycji Zajrzyj do Huty dostępny jest na stronie Muzeum Krakowa: https://www.muzeumkrakowa.pl/aktualnosci/zajrzyj-do-huty-2020.

czytaj więcej...

Zakole Poezji: Polscy Nobliści

Zakole Poezji: Polscy Nobliści

Klub Zakole

11 września 2020 r. - godz.

Klub Zakole zaprasza na wieczory poezji w kameralnej i wyjątkowej atmosferze. Malownicze położenie budynku sprzyja czytaniu wierszy oraz długim i inspirującym rozmowom. Zakole Poezji to cykliczne spotkania poświęcone interpretacji poezji o różnorodnej tematyce. Podczas wrześniowego spotkania pochylimy się nad wierszami polskich noblistów. 

Wstęp: 1zł

czytaj więcej...

STRONA 1/313

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE