Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Galeria zdjęć

Filtr wyszukiwania:  

Program poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II w Klubie Dukat

16 paździerika 2018 r.

Dzień 16 października 2018r. był dniem wyjątkowym dla Gości, którzy przybyli licznie do Klubu Dukat na Uroczystość poświęconą Świętemu Janowi Pawłowi II.

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

Otwarcie Klubu Zakole

14 października 2018 r.

W niedzielę 14 października do użytku krakowian oddany został 13 klub Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta - Klub Zakole w os. Kantorowice. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wręczył kierownikowi Klubu - Jarosławowi Szwecowi oraz dzieciom - mieszkańcom osiedla - symboliczne klucze do budynku. Towarzyszący otwarciu festyn był okazją do wzięcia udziału w zajęciach pokazowych, które znajdą się w tegorocznej ofercie Klubu Zakole. Przybyli wysłuchali także występu artystycznego Małgorzaty Krzysicy - aktorki Teatru Ludowego oraz koncertu zespołu Classic. Wieczorem do tańca porwał wszystkich zespół Telex.

więcej zdjęć...

fot. P. Smolik
fot. P. Smolik
fot. P. Smolik

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach KRzesławickich - Ojczyzno nie zapomnę Ciebie

13 października 2018 r.

13 października w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich odbył się koncert wyjątkowy. Wystąpiło w nim blisko 220 artystów - cztery młodzieżowe zespoły: Orkiestra Smyczkowa i Chór Mieszany Kolegium św. Stanisława z Lublany (Słowenia) oraz Orkiestra Symfoniczna i Chór Chopiniada Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie. Podczas koncertu wystąpiło także trzech dyrygentów: Damijan Močnik, Marek Hampel, Marceli Kolaska oraz trzech solistów: sopran Magdalena Pilarz-Bobrowska, baryton Miha Zupanc Kovač i organista Marek Walczak. Programem koncertu, organizatorzy upamiętnili rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Usłyszeć można było m.in. hymny Bogurodzica i Gaude Mater Polonia, utwór Ojczyzna, czy Mszę Dziecięcą Johna Ruttera.

więcej zdjęć...

fot. W. Stefańczyk
fot. W. Stefańczyk
fot. W. Stefańczyk

Pierwsze warsztaty Młodej Huty Niepodległej

11 października 2018 r.

Podczas pierwszych warsztatów projektu Młoda Huta Niepodległa – akcja Wol(N)ica, które odbyły się 11 października 2018, ponad 50. młodych mieszkańców nowohuckich osiedli Wolica oraz Branice wzięło udział w zajęciach dotyczących historii ogólnej, lecz z mocnym uwzględnieniem na tle lat 1914-1918 tzw. „sprawy polskiej”.

Projekt realizowany w ramach programu grantów „Bank Ambitnej Młodzieży” Fundacji Santander edycja 2018.

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

Marchewkowo znaczy lokalnie i zdrowo! - Na widelcu zdrowia w Bistro Marchewka

8 października 2018 r.

Po terenowych doświadczeniach dotyczących hodowli ryb oraz dużej dawce wiedzy zaaplikowanej uczestnikom podczas pierwszego wykładu w ramach projektu Na widelcu zdrowia, nadszedł czas na praktyczne wykorzystanie zdobytych informacji. Okazja ku temu nadarzyła się dzięki zaangażowaniu w nasz projekt Centrum Lokalnej Kultury Kulinarnej Marchewka Bistro. To wyjątkowe miejsce na mapie całej Małopolski - wspólne przedsięwzięcie Fundacji Partnerstwo dla Środowiska i Nowohuckiego Centrum Kultury.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

Na rubieżach jawy i snu czyli jak Noc Poezji w Chałupkach trwała prawie do rana

6 października 2018 r.

W tym roku uroczysty finał działań Nocy Poezji w Ośrodku czyli wielki poetycki koncert odbył się w Klubie Karino na osiedlu Chałupki.

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

Nowohucka Noc Poezji z Polskim Językiem Migowym

6 października 2018 r.

W ramach 8. edycji krakowskiej Nocy Poezji w Klubie Jędruś odbył się wyjątkowy wieczór poetycki, w którym poezję znaną osobom posługującym się językiem werbalnym połączyliśmy z poezją języka migowego. Całość wydarzenia była tłumaczona z języka polskiego na polski język migowy (PJM) oraz z polskiego języka migowego na język polski.

więcej zdjęć...

fot. Klub Jędruś
fot. Klub Jędruś
fot. Klub Jędruś

Dwa dni pełne poezji i uroczysta gala w Klubie Aneks

2, 3, 6 października 2018 r.

W tym rok konkurs recytatorski z cyklu Mój świat realizowany się od wielu lat w Klubie Aneks na os. Łuczanowice odbywał się w ramach wydarzeń 8. krakowskiej Nocy Poezji. Ze względu na to, że jednym z jej patronów był Tadeusz Śliwiak – autor ponad 170 wierszy dla dzieci - to właśnie utwory dla najmłodszych tego poety stały się w naturalny sposób repertuarem młodych recytatorów.

więcej zdjęć...

fot. P. Smolik
fot. P. Smolik
fot. P. Smolik

Maleńczuk zagrał Młynarskiego w Alei Róż

30 września 2018 r.

Ani chłodny powiew coraz dłuższego, jesiennego wieczoru, ani nadchodzące sportowe emocje finału siatkarskich mistrzostw świata z udziałem polskiej reprezentacji, nie wpłynęły ujemnie na tradycyjnie już wysoką frekwencję podczas 56. edycji cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! 30 września 2018 roku różne pokolenia nowohucian spotkały się w Alei Róż, by wspólnie wysłuchać utworów napisanych przez nieodżałowanej pamięci Wojciecha Młynarskiego, a wykonanych przez wymykającego się wszelkim schematom i szablonom krakowskiego artystę – Macieja Maleńczuka.

więcej zdjęć...

fot. AGStudio G. Wawrzonek
fot. P. Smolik
fot. AGStudio G. Wawrzonek

Dzień Kościelnik w barwach jesieni

28 września 2018 r.

Na zakończenie cyklu imprez plenerowych, organizowanych w tym roku przez kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta dzięki finansowemu wsparciu firmy Arcelor Mittal, 28 września 2018 r. w Klubie Pod Kasztanami odbył się Jesienny Dzień Kościelnik. Na młodych uczestników wydarzenia czekała moc atrakcji.

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

STRONA 1/136

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE