Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Galeria zdjęć

Filtr wyszukiwania:  

Jak Kultura sąsiedzka gości się w Warszawie, czyli jednodniowe intensywne zwiedzanie i stolicy poznawanie

15 października 2017 r.

Jedną z interwencji wypracowanych podczas spotkań projektowych Kultury Sąsiedzkiej w Klubie Herkules był wyjazd do Warszawy, gdzie pod opieką przewodników grupa poznawała zabytki i ważne miejsca stolicy. 

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

Wieczór Papieski w Klubie Dukat

13 października 2017 r.

Z nadzieją na lepsze jutro... pod takim hasłem przeżywaliśmy tegoroczny Wieczór Papieski w Klubie Dukat. Był to czas pełen wzruszeń i refleksji. Program przygotowany przez Magdalenę Rutkowską-Oliwa, przedstawiony przez Klubową Grupę Poetica chwytał za serce i budził emocje. Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten czas.

więcej zdjęć...

fot. Józef Ptak
fot. Józef Ptak
fot. Józef Ptak

Wernisaż wystawy Powroty w Klubie Mirage

13 października 2017 r.

W Galerii M plus w Klubie Mirage odbył się wernisaż znanej krakowskiej malarki Anny Marczyk. To już kolejna wystawa artystki w klubowej galerii. Jest to bardzo osobista wystawa. Każdy z obrazów przywołuje wspomnienie o miejscu, ludziach lub emocjach, jakie przeżywała artystka. Otwarciu wystawy towarzyszył koncert gitarowy Piotra Pitali. Wystawę można oglądać do końca listopada.

więcej zdjęć...

fot. Klub Mirage
fot. Klub Mirage
fot. Klub Mirage

Dzień otwarty w Klubie Krzesławice

13 października 2017 r.

Jak co roku Klub Krzesławice otworzył swoje podwoje dla wszystkich zainteresowanych różnorodnymi zajęciami. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli przekonać się, że osiedlowa placówka kulturalna może być świetnym miejscem na spędzane wolnego czasu oraz rozwijanie swoich pasji.

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

Spa pod Kasztanami, czyli interwencji ciąg dalszy

12 października 2017 r.

W ramach projektu Kultura sąsiedzka, dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017 zrealizowane zostały warsztaty kosmetyczne dla pań.  

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

Kultura sąsiedzka tym razem we Wrocławiu - nie tylko kulturalne odkrywanie stolicy Dolnego Śląska

11 października 2017 r.

Jednodniowa wycieczka z Krakowa do Wrocławia? Dla Kultury sąsiedzkiej nie ma rzeczy niemożliwych! Dlatego wczesnym rankiem 11 października grupa mieszkańców osiedla Chałupki zaangażowanych w działania projektowe w Klubie Karino wyruszyła w podróż do dolnośląskiej stolicy.

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

Noc Poezji 2017 - pochód i koncert finałowy

7 października 2017 r.

Grupy z Klubów Aneks, Herkules, Karino i Pod Kasztanami w uroczystym pochodzie ponieśli do Klubu Jedność nie tylko barwne, podświetlone postacie chochołów, ale również to, co „w duszy gra” – czyli poezję, która królowała podczas koncertu w Klubie Jedność.

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

Warsztaty plastyczne i literackie w ramach Nocy Poezji 2017

4-7 października 2017 r.

Za nami wydarzenia 7 edycji Nocy Poezji, które dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Kraków zostały zorganizowane w Klubach Aneks, Jedność, Herkules, Karino i Pod Kasztanami. Od 4 października odbywały się warsztaty plastyczne, podczas których międzypokoleniowe grupy mieszkańców tworzyły artystyczne chochoły, które ożyły w sobotnią noc kulminującą obchody Nocy Poezji. 7 października w klubach odbyły się warsztaty literackie, podczas których dzieci i dorośli bawili się wspólnie tworząc poetyckie lampiony opatrzone cytatami z dramatów i wierszy oraz łamiąc głowy na kalamburach i krzyżówkach związanych z językiem Wyspiańskiego.

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

Noc Poezji 2017 w Klubie Dukat

7 października 2017 r.

W Klubie Dukat noc poezji odbywała się w dwóch cyklach - rozpoczęła się programem zaadresowanym do najmłodszych wielbicieli poezji. W drugiej części wieczoru, przygotowanej dla widzów dorosłych, miał miejsce Sąd nad Stanisławem. Wydarzenie miało formę inscenizacji rozprawy, której przedmiotem była skarga przeciwko autorowi Wesela skierowana do sądu przez Żyda.

więcej zdjęć...

fot. Magdalena Rutkowska-Oliwa
fot. Magdalena Rutkowska-Oliwa
fot. Magdalena Rutkowska-Oliwa

Jesienne pomysłobranie w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, czyli warsztaty Akceleratora

29 września-1 października 2017 r.

W dniach 29 września – 1 października 2017 r. odbyła się pierwsza odsłona skierowanego do młodzieży projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Nowej Huty „Akcelerator Kultury NH17”.
Na wyjazdowych warsztatach, które odbywały się w pięknych okolicznościach przyrody Jury Krakowsko-Częstochowskiej, uczestniczki i uczestnicy rekrutujący się z uczniów i studentów związanych poprzez miejsce zamieszkania bądź nauki z Nową Hutą, zapoznawali się z technikami i metodami prowadzenia działań społecznych i kulturalnych. Młodzież poznawała inspirujące historie nowohuckich aktywistów i sama dzieliła się swoimi doświadczeniami, a przede wszystkim pracowała nad własnymi pomysłami na ożywienie dzielnicy. W programie nie zabrakło też miejsca na integrację i dobrą zabawę.

więcej zdjęć...

fot. SPNH
fot. SPNH
fot. SPNH

STRONA 1/121

 

 

 

WCZYTYWANIE