Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Galeria zdjęć

Filtr wyszukiwania:  

Warsztaty dla Pań

styczeń-luty 2010

Filcowanie. To właśnie z filcu w ramach cyklu Warsztaty dla Pań w Klubie Aneks wykonano niezwykłą biżuterię.
Prowadzenie: Barbara Błaszczyk.  

więcej zdjęć...

Grupa Happenerska Nowa Huta (GHNH) w obiektywie Mateusza Mrozowskiego

Grupa GHNH to ekipa „nowohuckich zapaleńców”, która stawia przede wszystkim na teatr uliczny, cyrk i wszelkie pochodne temu artystyczne działania. Chodzimy na szczudłach, robimy pokazy fire show, uczymy się gry na afrykańskich bębnach djembe, zajmujemy się żonglerką i jazdą na monocyklach.

więcej zdjęć...

fot. Mateusz Mrozowski
fot. Mateusz Mrozowski
fot. Mateusz Mrozowski

Wykład inauguracyjny Nowohuckiej Akademii Seniora

1 lutego 2010 r.

W Klubie Jędruś odbył się wykład inaugurujący działalność Nowohuckiej Akademii Seniora.
Wykład pt. Pępek świata nazywa się Kraków poprowadzili Leszek Mazan i Mieczysław Czuma.

więcej zdjęć...

fot. W.Cichy
fot. W.Cichy
fot. W.Cichy

Z kolędą przez wieki

10 stycznia 2010 r.

 Kolędowanie w Klubie Jedność

więcej zdjęć...

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - koncert kolęd

10 stycznia 2010 r.

Podczas koncertu kolęd wystąpili:
- Chłopięcy Chór Katedralny PUERI CANTORES TARNOVIENSES
- ks. Grzegorz Piekarz – dyrygent
- Wiesław Kaczor - organy
- ks. Piotr Pasek – słowo
- Agnieszka Stańczyk - współpraca w przygotowaniu chóru

więcej zdjęć...

fot. W. Stefańczyk
fot. W. Stefańczyk
fot. W. Stefańczyk

24. Nowa Huta.Dlaczego Nie?! - Bóg się rodzi, moc truchleje

29 grudnia 2009 r.

W koncercie kolęd wystąpili: Elżbieta Towarnicka, Jacek Wójcicki, Andrzej Lampert, Lidia Jazgar oraz Chór i Orkiestra Krakowskiej Młodej Filharmonii pod batutą Tomasza Chmiela.

więcej zdjęć...

24.Nowa Huta.Dlaczego Nie?! - fot. G.Ziemiański
24.Nowa Huta.Dlaczego Nie?! - fot. G.Ziemiański
24.Nowa Huta.Dlaczego Nie?! - fot. G.Ziemiański

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - koncert adwentowy

19 grudnia 2009 r.

Wystąpili:
- Piotr Piecha – recytacje
- Tomasz Kuc – organy
- Schola liturgiczna Parafii Miłosierdzia Bożego Na Wzgórzach Krzesławickich
   przygotowana przez Marka Walczaka.

więcej zdjęć...

fot. W. Stefańczyk
fot. W. Stefańczyk
fot. W. Stefańczyk

23. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - Obok siebie, obok snów.

5 września 2009 r.

Po raz pierwszy razem na scenie wystąpiły trzy kultowe formacje muzyczne rodem z Krakowa, o ugruntowanej pozycji na rynku muzycznym Polski (Galicja) i świata (Motion Trio, Kroke), każda mająca olbrzymie grono fanów. Trzy niby różne a jednak współistniejące poetyki… Power ballads Galicji i poezja w muzykę instrumentalną wirtuozów Kroke i Motion Trio zaklęta. Dziś - gwiazdy światowego formatu, koncertujące na całym świecie w najbardziej prestiżowych miejscach!
Koncert w Forcie 49 był wydarzeniem muzycznym największego formatu i dostarczył widzom wielu muzycznych i poetyckich przeżyć.

Zgromadzona w Forcie 49 publiczność przybyła licznie, mimo dość kapryśnej tego dnia pogody. W magiczny nastrój słuchaczy wprowadziła prowadząca koncert Lidia Jazgar.
Koncert rozpoczęła znana krakowskiej publiczności od lat Galicja. Poetyckie teksty, muzyka pełna ciepła a zarazem spokoju wprowadzała w krainę marzeń. Wśród wykonywanych utworów nie zabrakło także utworu „Obok snów” z trzeciej płyty zespołu, który stanowił inspirację dla tego koncertu.
Wszyscy Ci, którzy do tej pory uważali akordeon za instrument nudny i przestarzały, z pewnością zmienili swoje zdanie po niezwykle energetycznym i nowatorskim występie Motion Trio. Trio zafundowało publiczności spektakl pełen nie tylko dramaturgii i połączeń różnych gatunków muzycznych, lecz także dobrej zabawy.
Przyszedł tez czas na długo wyczekiwany występ formacji Kroke. Muzyka zespołu mająca swe korzenie w kulturze żydowskiej i czerpiąca z „muzyki świata” z pewnością nie była schematycznym odgrywaniem znanych tematów. Utwory zaprezentowane tego wrześniowego wieczoru, w tym także te, jakie znalazły się na płycie nagranej wspólnie z Nigelem Kennedym, swoim żarem połączonym z pewną lekkością i melancholią oczarowały i tych słuchaczy, którzy po raz pierwszy spotkali się z Kroke.

W finale koncertu można było usłyszeć: Lidię Jazgar i Kroke w bałkańskim utworze „Ajde Jano”, który porwał z miejsc  widownię oraz wspólne wykonanie przez wszystkich muzyków i  publiczność piosenki  „Bezszelestnie”.więcej zdjęć...

fot.: M. Ziemiańska
fot.: M. Ziemiańska
fot.: M. Ziemiańska

Dożynki Dzielnicowe - Wróżenice 2009

Niedziela 16 sierpnia 2009 r.

Konkurs na wieniec dożynkowy, przyśpiewki zespołów dożynkowych, występ Zespołu Pieśni i Tańca Jadowniczanie, ,zabawa taneczna to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach Dożynek Dzielnicowych Wróżenice 2009.

więcej zdjęć...

Dożynki Wróżenice 2009; fot.: P. Bajorek
Dożynki Wróżenice 2009; fot.: P. Smolik
Dożynki Wróżenice 2009; fot.: P. Smolik

STRONA 126/138

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE