Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Klub Jędruś - Galeria zdjęć

O klubie  |  Zajęcia  |  Aktualności  |  Relacje  |  Galeria zdjęć  |  Usługi

Huczna „pięćdziesiątka”, czyli jubileusz „Jędrusia”

14 grudnia 2019 r.

Zabawy, gry i pokazy dla dzieci, a dla dorosłych gawęda, występy i potańcówka – w sobotę 14 grudnia 2019 roku Klub Jędruś przez cały dzień tętnił życiem, świętując w ten sposób swój jubileusz. Zlokalizowana na osiedlu Centrum A jednostka Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta wkracza właśnie w pięćdziesiąty rok działalności.

więcej zdjęć...

fot. P. Kalina
fot. P. Kalina
fot. P. Kalina

Drugie spotkanie z poezją migową w Klubie Jędruś

12 października 2019 r.

12 października w Klubie Jędruś odbył się wyjątkowy wieczór poetycki. „Nowohucka Noc Poezji Migowej”, czyli spotkanie, w którym poezję znaną osobom posługującym się językiem werbalnym połączono z poezją języka migowego, zorganizowano w ramach krakowskiej Nocy Poezji 2019. Druga edycja wydarzenia skupiona była wokół twórczości Juliana Tuwima.

więcej zdjęć...

fot. J. Augustyniak
fot. J. Augustyniak
fot. J. Augustyniak

Teatr w MIG

19-30 sierpnia 2019 r.

Wyjątkowy pokaz twórczości dzieci oraz niezwykłe spotkanie słowa, gestu, ruchu i dźwięku miały miejsce w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta podczas ostatnich dwóch tygodni sierpnia. Zrealizowano tam projekt Teatr w MIG!, półkolonie teatralne w ramach programu Lato w teatrze Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

więcej zdjęć...

fot. Klub Jędruś
fot. Klub Jędruś
fot. Klub Jędruś

Waleczne Ferie w Klubie Jędruś

14-18 stycznia 2019 r.

Pierwszy tydzień ferii 2019 w Klubie Jędruś upłynął pod znakiem ćwiczeń muai thai. Uczestnicy zajęć, pod fachowym okiem Kamila Dziadkowca - mistrza świata UFR-Kickboxing i wicemistrza świata K1, stawiali pierwsze kroki w treningu sztuk walk, ucząc się właściwej rozgrzewki, podstawowych ćwiczeń i postaw obronnych. Na koniec turnusu zdobyte umiejętności zaprezentowali rodzicom i opiekunom.

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

Nowohucka Noc Poezji z Polskim Językiem Migowym

6 października 2018 r.

W ramach 8. edycji krakowskiej Nocy Poezji w Klubie Jędruś odbył się wyjątkowy wieczór poetycki, w którym poezję znaną osobom posługującym się językiem werbalnym połączyliśmy z poezją języka migowego. Całość wydarzenia była tłumaczona z języka polskiego na polski język migowy (PJM) oraz z polskiego języka migowego na język polski.

więcej zdjęć...

fot. Klub Jędruś
fot. Klub Jędruś
fot. Klub Jędruś

Idziemy na łąki

12 maja 2018 r.

W minioną sobotę Klub Jędruś zaprosił dzieci na zieloną wędrówkę po Łąkach Nowohuckich. Niezwykłe przyrodnicze ciekawostki opowiadał Kasper Jakubowski z Dzieci w Naturę.

więcej zdjęć...

fot. Klub Jędruś
fot. Klub Jędruś
fot. Klub Jędruś

Teatralne Ferie 2018 w Klubie Jędruś - spektakl finałowy

19-23 lutego 2018 r.

W ramach tegorocznych ferii zimowych, dzieci i młodzież uczestnicząca w warsztatach teatralnych w Klubie Jędruś przygotowała i wystawiła spektakl Gdzie jest Jędruś?. Dzieci z pomocą reżyserki i instruktorów przygotowały lalki, dekoracje i scenariusz spektaklu, włączając w historię elementy opowieści zebranych od mieszkańców Nowej Huty. Spektakl grupa zaprezentowała w ostatnim dniu warsztatów przed zgromadzoną publicznością - rodzicami, rodzeństwem i przyjaciółmi. 

więcej zdjęć...

fot. OK
fot. OK
fot. OK

IKEA hack w Klubie Rodziców

21 października 2017 r.

W ramach projektu współfinansowanego przez IKEA Kraków, 20 i 21 października odbyły się kolejne warsztaty dla ojców z dziećmi. Tym razem uczestnicy mieli nie lada wyzwanie – każdy z nich dostał nowe meble IKEA, które można było nie tylko skręcić, ale także zhakować, czyli przerobić je i dostosować do własnych potrzeb. Piątkowy wieczór i sobotnie przedpołudnie były wypełnione pracą – powstały piękne tapicerowane krzesła, ozdobne stoły z przybornikami, stoliki na klocki lego a nawet tron. Najmłodsza uczestniczka miała półtora roku, a do pomocy tacie ze złamaną ręką zwerbowany został dziadek. Rodzinne majsterkowanie dało wszystkim dużo satysfakcji, a efekty swojej pracy uczestnicy mogli zabrać ze sobą do domu.

więcej zdjęć...

fot. M. Urbański
fot. M. Urbański
fot. M. Urbański

Stwórz swojego dzikiego stwora

7 października 2017 r.

W ramach Projektu Wspólna Sobota odbyły się zajęcia podczas, których uczestnicy poznali bohaterów książki Maurice’a Sedlaka Gdzie mieszkają dzikie stwory. W pierwszej części zajęć prowadzący wspólnie z dziećmi zainscenizowali teatrzyk, przedstawiając przygody Maxa w krainie dzikich stworów. Później dzieci z pomocą rodziców stworzyły swoje dzikie stwory z filcu, plasteliny i innych materiałów. Okazało się, że wyobraźnia dzieci nie zna granic! Przy okazji dzieciaki poćwiczyły umiejętności manualne szyjąc, klejąc i ozdabiając swoje dzieła.

więcej zdjęć...

fot. M. Urbański
fot. M. Urbański
fot. M. Urbański

Sąsiedzki piknik z ułanami w Klubie Jędruś

27 sierpnia 2017 r.

W niedzielę 27 sierpnia żegnaliśmy lato podczas pikniku sąsiedzkiego przy Klubie Jędruś. Na ten piknik przygotowaliśmy dla mieszkańców os. Centrum A i sympatyków naszego klubu wyjątkowe atrakcje.

więcej zdjęć...

fot. A. Ratecka
fot. A. Ratecka
fot. A. Ratecka

STRONA 1/4

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE