Cookies

Serwis www.krakownh.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.

UA

Nowy rok szkolny z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta

Jasna grafika z trzema zdjęciami dzieci pod napisem Oferta Kultruralno-Edukacyjna 2022/2023
Wakacje, wakacje i lada moment będzie można powiedzieć: po wakacjach! Ale z nami to nie powód do zmartwień, bo w nowym roku szkolnym proponujemy Wam katalog pełen nowych, ciekawych zajęć dla małych i dużych mieszkańców Nowej Huty! Sprawdźcie sami, co dla Was przygotowaliśmy! 

Jedno jest pewne – w jesień wchodzimy tanecznym krokiem! Zajęcia i warsztaty taneczne proponują prawie wszystkie nasze Kluby. Co więcej w tym roku oferta powiększyła się o taniec nowoczesny (Klub Zakole i Klub Zgody), hip-hop (Klub Mirage) i balet (Klub Herkules, Klub Jedność, Klub Pod Kasztanami, Klub Mirage, Klub Zakole i Klub Zgody) - jesteśmy gotowi na kolejne edycje Tańca z Gwiazdami! W ogóle stawiamy na ruch, bo w naszej ofercie na dobre rozgościła się zumba (Klub Aneks, Klub Herkules, Klub Jedność, Klub Karino, Klub Pod Kasztanami, Klub Mirage i Klub Zakole), gimnastyka (Klub 303, Klub Dukat, Klub Herkules, Klub Jedność, Klub Karino i Klub Mirage), pilates (Klub Krzesławice i Klub Mirage), proponowaną przez Klub Jedność nowością są zajęcia z samoobrony i jogi. Dla dzieci, które mają cyrkowe zacięcie, a fikołki, żonglowanie i chodzenie na szczudłach to nie tylko sposób na rozładowanie energii, ale także wymarzony sposób na spędzenie wolnego czasu zapraszamy na zajęcia cyrkowe i do cyrkowej zerówki w Klubie 303.

Dla aktororów... albo inżynierów

Mamy także coś dla przyszłych aktorów i aktorek – warsztaty teatralne (Klub Aneks, Klub Jedność, Klub Zakole), a dla inżynierów zajęcia z robotyki, które cieszą się ogromną popularnością (Klub Jedność, Klub Mirage, Klub Wersalik, Klub Zakole). Artystów i plastyków ucieszy wiadomość, że w naszych klubach oferta zajęć plastycznych sprosta nawet najbardziej wymagającym. Warsztaty plastyczne, akwarelowe i rękodzielnicze działają w we wszystkich naszych Klubach, przy czym w Klubie Krzesławice działa Otwarta Pracownia Rysunku, a dla dorosłych organizowane są Spotkania AkwareLove.

Wiedza na każdy temat

Warsztaty kulinarne odbywają się w Klubie Jedność, Klubie Karino i w Klubie Zakole. Z kolei szyć nauczycie się w Klubie Herkules i Klubie Jedność (kurs zarówno dla dzieci, jak i dorosłych). Nie opuszczamy się także w nauce - na zajęcia z języka angielskiego i niemieckiego można wybrać się do 11 z 13 naszych Klubów. Zachęcamy do skorzystania z zajęć z matematyki (Klub Herkules, a w Klubie Karino i Pod Kasztanami dodatkowo także chemia i przygotowanie do matury), poznawanie świata przyrody i geografii będzie możliwe na osiedlu Ogrodowym w Klubie Wersalik. W dukatowym klubie młodzieżowym popołudniami nastolatkowie mogą rozwijać swoje hobby, zagrać w tenis stołowy, gry planszowe, podciągnąć się w nauce języka angielskiego lub zorganizować dyskotekę - fajnie, prawda? W Klubie Wersalik rusza Akademia Dzieci i Młodzieży, a w Klubie Krzesławice dziecięcy klub szachowy.

Dla melomanów

Wszystkich kochających muzykę i chcących spróbować swoich sił zapraszamy na warsztaty muzyczne i naukę gry na gitarze i ukulele (Klub Mirage, Klub Zakole i Klub Karino). Lubicie śpiewać? To świetnie się składa, bo w naszych klubach prowadzimy warsztaty wokalne, w tym chór gospel i Warsztaty Pieśni Ludowych (Klub Karino) oraz śpiew tradycyjny przy akordeonie (Klub Mirage).

Od lat 18

A dla dorosłych czekają znane i lubiane spotkania nad planszówkami (Klub Wersalik), warsztaty artystyczne (Klub 303), warsztaty szycia (Klub Jedność), kurs komputerowy (Klub Jedność), Dyskusyjny Klub Książki (Klub Dukat), spotkania dyskusyjne (Klub Jedność), a dla pań specjalny Ladies project - połączenie tańca i fitnessu. Ciekawą propozycją są warsztaty dla taty Klubu Jedność. Klub Wersalik zaprasza do Kulturoteki Dojrzałego Człowieka, na kurs obsługi urządzeń mobilnych oraz warsztaty twórcze dla osób w wieku dojrzałym. Bibliofili zapraszamy do Klubu Zakole, z którego biblioteki można pożyczać książki. 

Dla rodziców!

Nie próżnują także Kluby Rodziców - młodych rodziców i tych spodziewających się dziecka zapraszamy do Klubu 303, Klubu Dukat, Klubu Jędruś, Klubu Karino i Klubu Zakole na zajęcia ruchowe, spotkania ze specjalistami, rozmowy, wymianę doświadczeń i wsparcie innych rodziców. Młode mamy zapraszamy na zajęcia Fit Mama (Klub Mirage i Klub Zakole), zajęcia rozwojowe Mamy Czas (do Klubu Wersalik można przyjść z dzieckiem) oraz do Szkoły Rodzenia (Klub Wersalik). 

Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie dla wszystkich pomyślny, twórczy i kreatywny!  


Nowe Otwarcie Wersalika!

Nie można też zapomnieć, że po kilkumiesięcznym remoncie swoje podwoje otworzy Klub Wersalik na os. Ogrodowym 15. W odremontowanych przestrzeniach, dostosowanych także dla osób z niepełnosprawnościami pracownicy Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta już szykują moc nowych atrakcji i zajęć dla każdej grupy wiekowej. Więcej o ofercie Klubu będzie można usłyszeć podczas Dnia Otwartego Klubu Wersalik 24 września 2022 r.

Jesień z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta może być niezwykle ciekawa! Po listę wszystkich zajęć w 13 Klubach Ośrodka zapraszamy pod adres www.krakownh.pl/lista-zajeć. Zapisy ruszyły!

У випадку вільних місць на заняттях в наших клубах, українці можуть записатись на них безплатно!