Cookies

Serwis www.krakownh.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.

UA

Nowy rok szkolny z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta

Wakacje, wakacje i lada moment będzie można powiedzieć: po wakacjach! Ale z nami to nie powód do zmartwień, bo w nowym roku szkolnym proponujemy Wam katalog pełen nowych, ciekawych zajęć dla młodszych i tych trochę starszych mieszkańców Nowej Huty! Sprawdźcie sami, co dla Was przygotowaliśmy!

Taneczne rytmy!

W tym roku będzie u nas królować zumba. Te zajęcia taneczne, połączone z aerobikiem proponują prawie wszystkie nasze Kluby. Ponadto zajęcia te dostosowaliśmy do różnych grup wiekowych: zumbini i zumba kids, to propozycja dla najmłodszych, dla dorosłych mamy z kolei zumbę i zumbę fitness, a dla najstarszych idealna będzie zumba gold.

Jednak nasza oferta zajęć tanecznych nie ogranicza się tylko do zumby. Zajęcia taneczne oferują kluby: Aneks, Dukat, Jedność, Jędruś, Mirage, Wersalik, Zakole i Zgody – to w tych klubach szukajcie zarówno zajęć tanecznych gdzie poznacie różne techniki, jak i zajęć dedykowanych takim stylom jak hip-hop, salsa czy balet.

Dla tych którzy nie do końca czują rytm mamy też inne zajęcia ruchowe takie jak gimnastyka, pilates, zajęcia z samoobrony, karate, jogi ale też capoeiry. Małych sportowców zapraszamy do Akademii Tygrysa oraz na zajęcia Super Kangur (Klub Jędruś). Świetną propozycją jest także Kickboxing dla dzieci i zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci – Sprytne Lemury (Klub Dukat).

Królestwo cyrku i nie tylko...

Dla dzieci, które mają cyrkowe zacięcie, a fikołki, żonglowanie i chodzenie na szczudłach to nie tylko sposób na rozładowanie energii, ale także wymarzony sposób na spędzenie wolnego czasu zapraszamy na szereg zajęć cyrkowych w Klubie 303.

Pozostając w temacie Klubu 303, ten przygotował w tym roku szereg nowości! Na zajęciach upcykingowych będzie można nauczyć się jak przerobić posiadane już rzeczy na coś zupełnie nowego. Młodszych jak i starszych przyszłych pisarzy zaprosimy na warsztaty kreatywnego pisania, a dorosłych do uczestniczenia w klubie dyskusyjnym.

Czas na naukę!

Dla przyszłych inżynierów propozycją są zajęcia z robotyki, które cieszą się ogromną popularnością (Klub Dukat, Klub Mirage, Klub Jedność, Klub Pod Kasztanami, Klub Zakole). Artystów i plastyków ucieszy wiadomość, że w naszych klubach oferta zajęć plastycznych sprosta nawet najbardziej wymagającym. Warsztaty plastyczne, akwarelowe i rękodzielnicze działają w większości naszych Klubów.

Warsztaty szycia odbywają się w Klubach Mirage i Klubie Jedność. Nie opuszczamy się także w nauce - na zajęcia z języka angielskiego można wybrać się do 11 z 13 naszych Klubów. Zachęcamy również do skorzystania z zajęć z matematyki (Klub Aneks, Klub Dukat, Klub Herkules, Klub Karino, Klub Pod Kasztanami). W dukatowym klubie młodzieżowym popołudniami nastolatkowie mogą rozwijać swoje hobby, zagrać w tenis stołowy, gry planszowe, podciągnąć się w nauce języka angielskiego lub zorganizować dyskotekę - fajnie, prawda?

Wszystkich kochających muzykę i chcących spróbować swoich sił zapraszamy na warsztaty muzyczne i naukę gry na gitarze i ukulele (Klub Karino, Klub 303, Klub Aneks). Lubicie śpiewać? To świetnie się składa, bo w naszych klubach prowadzimy warsztaty wokalne, w tym chór gospel (Klub Karino) oraz zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych (Klub Zgody).

Rozwój małych i dużych

Artystyczne dusze zapraszamy w tym roku do Klubów Wersalik i Zgody, gdzie proponujemy zajęcia teatralne, pantomimę ale też improwizację. Wasza kreatywność i spontaniczność będą mogły ożywić się na scenie!

Bystre bobasy zawładną klubami 303 oraz Pod Kasztanami, a młodzi archeolodzy spotykają się w Klubie Karino. Zuchy maluchy będą brykać w Klubie Jędruś, z kolei w Klubie Mirage pociechy  przeniosą się do Pluszakowa.

Nie zapominamy o najstarszych

A na dorosłych czekają znane i lubiane spotkania w ramach Strefy Mieszkańca (Klub Zakole), czy Klubów Seniora (m.in. Klub Karino, Klub 303). Nie zapominamy także o lokalnych tradycjach dlatego też zapraszamy też do dołączenia do zespołów ludowych i grup obrzędowych, które działają m.in. w Klubie Karino.

Pamiętamy także o seniorach oprócz zajęć Nowohuckiej Akademii Seniora, czekają na nich także kursy obsługi komputera w Klubie Pod Kasztanami i w Klubie Herkules.

 

Coś specjalnego dla rodziców!

Nie próżnują także Kluby Rodziców - młodych rodziców i tych spodziewających się dziecka zapraszamy do Klubu 303, Klubu Dukat, Klubu Jędruś, Klubu Karino i Klubu Zakole na zajęcia ruchowe, spotkania ze specjalistami, rozmowy, wymianę doświadczeń i wsparcie innych rodziców. Zaplanowaliśmy również coś dla młodych mam, które chcą wrócić do formy po ciąży – zapraszamy na zajęcia Fit Mama (Klub Mirage) i jogę z dziećmi (Klub Wersalik).

Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie dla wszystkich pomyślny, twórczy i kreatywny!  Jesień z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta może być niezwykle ciekawa! Po listę wszystkich zajęć w 13 Klubach Ośrodka zapraszamy pod adres www.krakownh.pl/lista-zajec