Cookies

Serwis www.krakownh.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.

UA

Styczeń sunie nieubłaganie!

To już połowa miesiąca! My dalej kolędujemy, spędzamy czas na karnawałowych zabawach i relaksujemy się przy dźwiękach muzyki. Sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was w drugiej połowie stycznia!

Już dzisiaj o godz. 17:30 wraz z Klubem Dukat wyruszymy z kolędą. Klubowa Grupa Poetica, odziana w jasełkowe kostiumy, przejdzie ulicami Grębałowa i złoży mieszkańcom najlepsze życzenia. A jeżeli zabraknie Was dzisiaj, to nie martwcie się, jutro spotkamy się w Klubie Karino na Rodzinnym Kolędowaniu.

Pozostając cały czas w świątecznej atmosferze, wszystkich mieszkańców Kantorowic oraz okolic, Klub Zakole zaprasza na Opłatek w Kantorowicach. Kolędy będziemy śpiewać również w Klubie Aneks – to spotkanie będzie też okazją do międzypokoleniowej integracji.

Natomiast w ostatni weekend stycznia spotkamy się na wspólnym kolędowaniu podczas 73. odsłony cyklu Nowa Huta. Dlaczego nie?!

Styczeń to miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy o Babci i Dziadku – przecież to wtedy przypada ich święto. Z tej okazji Klub Mirage przygotował muzyczny zestaw prezentowy, a w Klubie Karino wykonacie unikatowe podarunki. Z kolei kilka dni później Klub Jedność zaprosi na Baśniowy Dzień Babci i Dziadka.

Dla tych, którzy poszukują relaksu, propozycję ma Klub Mirage. 19 stycznia zapraszamy na koncert podczas którego „Otulimy się dźwiękiem”. Również Klub Wersalik proponuje spokojniejszą formę spędzania czasu - kolejne spotkanie w ramach Czilowankajeszcze w styczniu. W Wersaliku spotkamy się też podczas wernisażu wystawy Grzegorza Kępistego „Znacznie”. Zapraszamy do zanurzenia się w świecie Grzegorza Kępistego i odkrycia, jak artysta wykorzystuje sztukę cyfrową, aby wyrazić głębokie refleksje na temat życia, sensu i znaczenia.

Dla wielbicieli sztuki propozycje ma również Klub Mirage, który organizuje wernisaż wystawy kolaży Małgorzaty Gil – „Kobieta i natura w kolażach artystycznych”.

Nowy rok to również nowe propozycje Klubu Zgody. 20 stycznia widzimy się na czytaniu performatywnym „Dziewczynki z zapałkami”, które zainauguruje nowy cykl „Bajka Performance”. Te wydarzenia mają na celu zachęcić dzieci do czytania książek poprzez kreatywne i oryginalne odczytywanie fragmentów literatury dziecięcej z elementami performansu.

Drugą nowością są z kolei spotkania w ramach cyklu „Przemyślane”. W założeniu jest to cykl spotkań z zakresu filozofii i innych nauk humanistycznych. Wszystko po to, by odmitologizować filozofię i ukazać ją jako bliską każdemu człowiekowi. Pierwsze spotkanie będzie skierowane do dzieci, a będą to warsztaty z dociekań filozoficznych „Filozosia”. Oprócz warsztatów czeka na Was także spotkanie autorskie z Olą Pałką, autorką książki „Świat Zosi”.

Oprócz nowości, oczywiście widzimy się na koncercie w ramach znanego i lubianego cyklu „Zgoda z Kulturą”. Tym razem na klubowej scenie wystąpi Monika Sinkowska.

Nową propozycję ma również Klub Jędruś. W ramach sportowej soboty rozpocznie noworoczny cykl spotkań, a pierwszym z nich będzie wspólny trening rodzinny z kickboxingiem. To doskonała okazja do integracji oraz wspólnego motywowania się do aktywnego trybu życia.

Styczeń to czas, kiedy zabawa karnawałowa trwa w najlepsze. Klub Dukat zaprasza na wyjątkowy spektakl „Kopciuszek na noworocznym balu”, a Klub Pod Kasztanami na szaloną, karnawałową zabawę. Starszych zapraszamy do Klubu Mirage, z kolei w ostatni weekend stycznia na karnawałową potańcówkę zaprosi Klub 303.

Jak zawsze nie może zabraknąć u nas warsztatów. Zapraszamy do Klubu Jedność, gdzie będziemy szyć organizer na przybory kosmetyczne oraz uczyć się sztuki barmańskiej. Jak co miesiąc, najmłodsi spotkają się w Klubie Herkules, aby poznać tajniki robotyki, a trochę starsi w Klubie Jedność na kolejnych spotkaniach z Latino solo. Z kolei Klub Herkules zaprosi na warsztaty florystyczne, podobnie jak Klub Zakole, gdzie wykonacie efektowne dekoracje z użyciem chrobotka reniferowego.

Jak zawsze nasze Kluby stoją otworem dla rodziców z dziećmi i tak w styczniu jedną z propozycji jest kolorowa sensoplastyka w ramach Czasu dla Malucha w Klubie Mirage, kolejną – Rodzinna zumba w Wersaliku, a jeszcze inną spektakl dla dzieci „Przygody Krasnala Pączka” w Klubie Krzesławice.

Uff! To wszystko! Do zobaczenia w naszych Klubach!