Cookies

Serwis www.krakownh.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.

UA

Artystyczny kwiecień z konkursami!

dwie dziewczynki tańczą na łące, w powietrzu kolorowe confetti

Początek wiosny upłynie w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta w artystycznym klimacie – mamy dla Was muzyczne i teatralne propozycje! Poza dobrze znanymi wydarzeniami, pojawią się też zupełnie nowe, jesteśmy ciekawi, jak Wam się spodobają!

Święta, święta i po… nic podobnego! Przedłużamy wielkanocny nastrój i zapraszamy na Koncert Paschalny, który będzie kolejną odsłoną Muzycznych Spotkań na Wzgórzach Krzesławickich. W kościele Miłosierdzia Bożego wybrzmią utwory Ludwika van Beethovena, Fryderyka Haendla, czy Philippa Telemana. Kwiecień to także tradycyjna akcja Pola Nadziei – OKKNH od wielu lat z dumą wspiera żonkilowe kwesty! Zapraszamy Was na wydarzenie Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Prymas Niezłomny. Koncert inscenizowany dla Pól Nadziei. Na miejscu pojawią się wolontariusze z Hospicjum św. Łazarza w Nowej Hucie.

Na tym nie koniec muzycznych propozycji! W połowie miesiąca będziecie mogli zobaczyć
w Multikinie operetkę Jacques’a Offenbacha Perichola. Tak, to ta, w której usłyszeć można słynną arię ze śmiechem. Z kolei w Klubie Mirage muzyczny relaks, czyli otulanie dźwiękami w czasie niezwykłego koncertu o terapeutycznej mocy – zapraszamy osoby dorosłe! A dla rodziców z dziećmi, także w Klubie Mirage, warsztaty umuzykalniające – lekcja dla ciała i duszy.

Na kwiecień zaplanowaliśmy też parę akcentów teatralnych. Już na początku miesiąca spektakl „Okna” w Teatrze Groteska – przedstawienie bez słów, przemawiające wyłącznie sytuacjami i obrazami. Będzie można wybrać się również do Teatru im. Juliusza Słowackiego, gdzie poza spektaklem – „Proszę państwa Wyspiański umiera”, będzie można też zwiedzić słynną krakowską scenę. 

W tym miesiącu wracamy z projektem sFOTOhutowani, dzięki któremu – po raz trzeci - przedstawimy Hutę z perspektywy Waszych aparatów fotograficznych! Na dobry początek zapraszamy na spacer z fotografem Tomem Rollauerem. Z dobrze Wam już znanych wydarzeń OKKNH mamy jeszcze kolejną – już czterdziestą drugą! – cyrkową sobotę w Klubie 303. Jak zawsze możecie liczyć na warsztaty dla najmłodszych, większych i całkiem dużych 😊

Skoro mamy już wiosnę pełną gębą, pora ogłosić najbardziej wiosenny ze wszystkich konkursów! Klub Dukat rusza z 27 edycją zawodów „Ogródek przed domem”. W zabawie mogą wziąć udział właściciele przydomowych ogrodów z Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie i XVIII Nowa Huta. A jeśli od pracy w ziemi wolicie aktywności plastyczne, zapraszamy do udziału w innym konkursie Klubu Dukat„Rodzinne opowieści”. Tu nadarzy się okazja do wspólnych wspomnień i wzruszeń.

Potraficie mówić „nie”? Jak znosicie krytykę? Czy pojęcie własnych (i cudzych) granic jest Wam bliskie? Klub Wersalik zaprasza na warsztaty psychologiczne dotyczące asertywności – na zajęciach będzie można rozpocząć naukę odmawiania i akceptowania w zgodzie ze sobą!

Cieplejszy czas przywodzi na myśl wakacje, podróże i odkrywanie nowych miejsc – w takim właśnie klimacie zorganizowane zostanie spotkanie podróżnicze w Klubie Jedność. Dwie kobiety opowiedzą o swojej kilkumiesięcznej trasie po Ameryce Południowej. Szykuje się inspirujący czas!

W kwietniu nie zabraknie też wydarzeń dla miłośników kuchni, zwłaszcza że powoli otwieramy sezon grillowy! Pamięta o tym Klub Jedność – na warsztatach dowiecie się wszystkiego o marynatach do mięs i wiele więcej! Zajęcia kulinarne z zupełnie innej bajki proponuje z kolei Klub 303 i zaprasza do wspólnego rolowania! Lubicie sushi? To będzie prawdziwa gratka! A jak ktoś woli na słodko, to niech wpada do Klubu Mirage, gdzie będzie można poznać wszystkie sekrety czekolady.

Czas na trochę ruchu? Teraz najlepiej na świeżym powietrzu! Klub Jędruś – w ramach kolejnej sportowej niedzieli – proponuje koszykówkę i zaprasza na szkolne boisko na osiedlu Na Skarpie. Dla tych, którzy wolą rywalizację na siedząco, mamy Wersalikowe gierki, czyli planszówki w naszym Klubie na Ogrodowym! Jak zawsze część wydarzania dedykowana jest rodzicom i dzieciom, a część już tylko dorosłym.

Co jeszcze ciekawego w Klubach OKKNH w pierwszej połowie kwietnia? Premierowe spotkanie pod hasłem Kanapa, konsola, kumple w 303! Wstęp tylko dla panów, którzy będą mogli się zrelaksować w męskim gronie z padem w ręku.

Spotkanie z grami video to propozycja dla dorosłych, ale o dzieciach też nie zapominamy! Klub pod Kasztanami zaprasza na naukowe warsztaty, a Herkules na robotykę i naukę szycia.

Na koniec jeszcze kilka artystycznych propozycji: wykład w ramach Nowohuckiej Akademii Seniora zatytułowany „Czy film jest snem?”, wernisaż wystawy „Kwietniowe nastroje” w Klubie Zgody, na którym artyści zaprezentują poza obrazami także swoje wiersze i nowy cykl zajęć w Klubie JednośćArtystyczne wyzwania. Na pierwszym spotkaniu będziecie mogli wykonać wazony w technice mozaiki.

Czekamy na Was w naszych Klubach!